Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Grzbietem Czerwonych Wierchów (Tatry Polskie :: Tatry Zachodnie)

21-03-2015

Wacław

Rozszerzę co nieco swoją wypowiedź z dnia 09.03.2015 r.
Wspomniałem tam, że w złych warunkach można pobłądzić na zielonym szlaku z Tomanowej, podchodząc nim pod Chudą Turnię.
Górna część szlaku jest na wys. około 1800 m. raczej osłonięta zboczami od południa, toteż śnieg w tym rejonie leży do czerwca. Kilka lat temu wchodziłem tamtedy znacznie wcześniej i po nowych opadach. Ścieżka była niewidoczna, nieprzetarta i miejscami trudno się było zorientować, czy podąża się we właściwym kierunku. Na tym polegają te kłopoty. Latem to super przyjemna i atrakcyjna widokowo trasa.

13-03-2015

Jacek Balázs   (jacek.balazs@gmail.com)

Hej!

Ja swoją przygodę z Czerwonymi Wierchami zacząłem w październiku (ale nie było śniegu, było sucho i słonecznie) – udało się z Kuźnic przejść całość, ale rzeczywiście na majowe warunki i brak sprzętu zimowego, a przede wszystkim doświadczenia nie zalecam takiej wyprawy. Na Czerwonych Wierchach było naprawdę dużo wypadków spowodowanych brakiem orientacji w terenie, szczególnie w warunkach zimowych, a maj w Tatrach taki właśnie bywa. Na zapoznawczą majówkę polecam np. Palenica Białczańska -> Dolina 5 Stawów Polskich, i o ile siły pozwolą, łatwe wejście na Zawrat. Albo druga trasa: Palenica Białczańska -> Morskie Oko -> Szpiglasowy Wierch. W obydwu przypadkach widoki robią spore wrażenie, a technicznie trasy nie są trudne (poza samą końcówką podejścia do Doliny 5 Stawów Polskich, która jest męcząca wytrzymałościowo).

Pozdrawiam serdecznie!

11-03-2015

jaro74

Zgadzam się z przedmówcami, ale zaproponuję swoją wersję przejścia tego szlaku.
Wjazd kolejką na Kasprowy, a potem w kierunku Czerwonych Wierchów. Wybierając taki wariant:
1- mamy zaliczony przejazd kolejką (dla niektórych konieczność)
2- w zależności od warunków i kondycji mamy możliwość skrócenia sobie wycieczki , bez konieczności przejścia całych Czerwonych.
No i jak pisał ktoś wcześniej- w maju w wysokich Tatrach może być jeszcze pełnia zimy. Jeśli nie jesteś przygotowany na takie warunki, może lepiej przesuną wyjazd na późniejszy termin.
Jeśli chcesz namiary na tani i całkiem niezły nocleg blisko centrum Zakopanego (35 zł osoba- byliśmy już w kilku miejscach , ale uważamy ten za najlepszy) pisz, bo nie wiem czy można podać namiary na ogólnym.

10-03-2015

małgośka

Zgadzam się z przedmówcami. Lepiej podzielić tak długi szlak na dwie części - przecież nie chodzi o bicie rekordów, tylko o podziwianie okoliczności przyrody i czerpanie przyjemności z przebywania w górach.
Pozdrawiam :)

09-03-2015

Wacław

Nawiązując do b. trafnego wpisu Oleńki, dodam tylko, że do 15 maja górny odcinek zielonego szlaku w Tomanowej jest zamknięty dla ruchu. W jego końcowej części, czyli przy podejściu pod Chudą Turnię łatwo zabłądzić.
To taka dodatkowa uwaga mająca na celu zniechęcenie Zbyszka.