Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Tatry Zakopiańskie

Opis szlaków

Grzbietem Czerwonych Wierchów

Kolor szlaku

Czas przejścia

1h 15min

Poziom trudności

Stromizny / Ekspozycja

Ubezpieczenia

brak

Atrakcyjność widokowa

Najwyższy punkt

Krzesanica 2122 m n.p.m.

Różnica wzniesień

ok. 190 m

Wspaniałe widokowo przejście grzbietem obejmującym wszystkie cztery wierzchołki Czerwonych Wierchów. Pod względem trudności trasa nie odbiega od szlaków prowadzących dolinami (nie licząc dróg dojścia). Trzeba jednak pamiętać, że porośnięty łąkami wysokogórskimi rozległy grzbiet popodcinany jest po bokach urwiskami, co w przypadku mgły lub zalegającej pokrywy śnieżnej stanowić może realne zagrożenie.

Ciemniak  »»  Krzesanica  »»  Małołączniak  »»  Kopa Kondracka

1 h 15 min 

Przejście granią rozpoczynamy na Ciemniaku (2096 m n.p.m.), który jest najbardziej na zachód wysuniętym wierzchołkiem Czerwonych Wierchów. W miejsce to można dostać się na dwa sposoby (oba z Doliny Kościeliskiej): szlakiem zielonym przez Dolinę Tomanową lub czerwonym przez Adamicę. Wejście na Ciemniak zajęło nam około 4-5 godzin i pokonaliśmy ponad 1000 m przewyższenia. Dalsza trasa, wiodąca szczytami, będzie miała charakter niemalże spacerowy, przy wspaniałych wysokogórskich widokach.

Z Ciemniaka, jak również z pozostałych szczytów wchodzących w skład Czerwonych Wierchów, roztacza się rozległa panorama zarówno na Tatry Wysokie, jak i Zachodnie. Z okolic Ciemniaka szczególnie efektownie prezentuje się północne urwisko pobliskiej Krzesanicy (2122 m n.p.m.), która wapienną ścianą opada do Doliny Mułowej.

Dalsza część opisu tego szlaku dostępna jest po opłaceniu dostępu czasowego do treści

Aby uzyskać dostęp do całego opisu tego szlaku oraz do opisów wszystkich innych tras położonych w Tatrach:

  • Załóż konto w portalu
  • Opłać roczny abonament za dostęp do treści w kwocie 12 zł
  • Korzystaj ze wszystkich opisów szlaków w opłaconym okresie