Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Doliny Kościeliskiej na Ciemniak (Czerwone Wierchy) przez Adamicę (Tatry Polskie :: Tatry Zachodnie)

30-04-2013

Wacław

Po długiej przerwie w tym temacie trasowym.
29.04. wejście było łatwiejsze niż można było przypuszczać. Śnieg stopniał nawet w lesie na Adamicy. Pola śnieżne na zboczu spadającym do Dol. Miętusiej są tylko w śrokowym odcinku trasy, orientac. od skały zwanej Piecem do Chudej Turni. Tam trzeba uważać, bo widać, że poprzdnicy sami sobie trasowali drogę, czyli tropy tylko z grubsza trzymają się szlaku letniego. No i widoki na Zachodnie - typowo zimowe.
Grań Czerwonych w zasadzie bezśnieżna, najgruszy śnieg tylko między Kopą a Małołączniakiem, ale idzie się swobodnie.
A którędy zejść? Najmniej męcząco chyba z Kopy na Prz. Kondracką i do Dol. Małej Łąki, zejście tamtędy - już bez śniegu.

06-02-2012

Justi

Polecam Czerwone Werchy, tj. Ciemniak zimą. Ja byłam koniec stycznia tego roku, widoki nieziemskie, po raz kolejny można zakochac się w Tatrach. Podejście trudne przy samym końcu, zwłaszcza ze względu na dużą ilość śniegu, momentami niebezpiecznie, mimo tego naprawdę WARTO!:-))

27-11-2011

smyk

Faktycznie podejście w lesie męczące przez to mało motywujace ale po wejściu na Ciemniak fajne widoki Wyszedłem z Kir o 8 40 w 27.11.2011 brak śniegu na szlaku, na Ciemniaku byłem o 11 40 o 13 00 na Kopie i na Kasprowym o 14 20 zejście do Kuźnic 16 00 właśnie zaczęło się ściemniać . Polecam tą trasę łatwa technicznie ładne widoki ale trzeba mieć dobrą kondycję by przejść całą. Na plus można ocenić to że w przypadku braku sił można skrócić drogę .

22-10-2011

Aghny   (aghny_wb@vp.pl)

Na początku września tego roku schodziliśmy tym szlakiem z Czerwonych...
Była to całodniowa wyprawa, bo szliśmy z Kasprowego od godz. 10. a w Kirach byliśmy wieczorem. Był to bardzo wietrzny dzień, na szlaku idealnie - mało ludzi.
Pierwszy raz szliśmy przez Upłaz i już wiem, że na pewno nie chciałabym tędy wchodzić. Szczególnie odcinek przez las do Pieca wydał mi się bardzo męczący i widokowo nudny ;).

03-10-2011

Kamiloo

mam pytanie ile łącznie czasu trzeba na przejście trasy czerwone wierchy giewont dni coraz krótsze i nie wiem czy dam rade się wyrobić przed wieczorem