Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Doliny Kościeliskiej na Ciemniak (Czerwone Wierchy) przez Dolinę Tomanową (Tatry Polskie :: Tatry Zachodnie)

30-10-2012

Piotrek K

Szedłem tydzien temu przez adamice,trudnosci przy dobrych warunkach zerowe,widoków tez mało:) ( po drodze ladnie się prezentuje giewont)czas na drogowskazie pokazuje 3h 50' na ciemniak ,pamiętam ze wyrobiłem sie godzinę krócej.Podejscie na Ciemniak jest długie i spora róznica poziomów -ok 1100 m tak więc moze zmęczyc.A na widoki tak jak napisane w tym przewodniku faktycznie trzeba roszkę poczekac no ale to przeciez norma :)

30-10-2012

Anonim 2

do ja:
brakuje bliższych informacji ułatwiających właściwą i odpowiedzialną odpowiedź.
1. czy masz w planie przejście przez całe Czerwone W. czy tylko odwiedzenie Ciemniaka i powrót na tą samą, "kościeliską" stronę ?
2. na kiedy zaplanowałeś taką wycieczkę ?

30-10-2012

ja

którędy lepiej iść?przez Dolinę Tomanową czy przez Adamicę?
chodzi o widoki i trudności na trasie-jak zwykle.
dziękuję za odp

12-10-2012

Piotrek K

mam podobny pomysł(równiez czerwone wierchy) i równiez czekam na rady bo doświadczenie mam tylko letnie,ale śledzę pogodę i prawdopodobnie ten snieg stopnieje lub niewiele go zostanie:)

10-10-2012

Marcin

Witam,
zastanawiam się nad wycieczką na Czerwone Wierchy (Kiry-Dolina Tomatowa-Ciemniak-Kopa Kondracka-Wielka Polana-Przysłop Miętusi-Kiry, ewentualnie odwrotnie) pod koniec tygodnia, czy przy obecnych warunkach (trochę ? śniegu) będzie to w miarę bezpieczne? Nie posiadamy raków, doświadczenie po górach jakieś już jest (m.in. Kościelec, Świnica od Kasprowego, Rysy od Czarnego Stawu, ale wszystko w bardzo dobrych warunkach pogodowych). Mogę prosić o jakieś opinie? Ewentualnie gdzie można by się teraz wybrać ;) Pozdrawiam