Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Przez Ornak na Starorobociański Wierch z Doliny Chochołowskiej (Tatry Polskie :: Tatry Zachodnie)

26-08-2014

ol888enka

Przechodziłam tym odcinkiem przy całkowitym załamaniu pogody, we mgle, w ulewie i przy cholernie silnym wietrze, a nawet przez chwilę nie odczułam ekspozycji. Nie straszyłabym innych, bo szlak jest naprawdę prosty, a podstawowa ostrożność jest wskazana - wiadomo, ale to tak jak w każdym miejscu w Tatrach.

26-08-2014

ol888enka

Starorobociański wreszcie puścił :) Tak jak pisałam, tym razem przez Ornak. O walorach widokowych nie będę się póki co wypowiadać, bo o ile na wysokości Ornaku widoczność była super, tak od Siwego Zwornika nie było widać kompletnie nic, taka mgła przyszła. Za to chciałam podzielić się uwagą na temat tej dużej ekspozycji podczas podejścia, otóż nie wiem na ile wpływ miała na to mgła albo czy wyleczyłam po prostu swój do niedawna duży lęk wysokości, ale ja tam ekspozycji nie zauważyłam. Owszem, są niedaleko szlaku te urwiska, ale naprawdę w bezpiecznej odległości i tym pionem to urywają się ale zdaje się niżej, bo na Nosalu miałam poczucie większych przepaści niż tam.

08-07-2014

ol888enka

Rzeczywiście, dolny odcinek Starorobociańskiej jest w opłakanym stanie, a przez zrywkę drzewa jest tam dosłownie bagno - w niektórych odcinkach szlakiem płyną strumienie wody, także odradzam wchodzenie tą drogą. Dziś w planach był Starorobociański, niestety burza pokrzyżowała plany i trzeba było szybko uciekać. Kolejne podejście będę robić na pewno od Ornaku i tą drogę polecam. Zejście doradzam przez Trzydniowiański (bardziej widokowe trasą do schroniska, ale szybsze Krowim Żlebem, co kto woli).

05-07-2014

Wacław

do Moni:
W dwu kierunkach na proponowanej przez Ciebie trasie będą wyczerpujące podejścia. /około 1200 m. pod górkę/.
Dość żmudne. Chyba najbardziej uciążliwe to wejście ze Starorobociańskiej na Siwą Przełęcz. Zatem lżej byłoby Ci schodzić tamtędy. Trasa w Starorobociańskiej dość mocno zdewastowana po zimie i po "porządkach" po wiatrołomie. Zwłaszcza w dolnym odcinku.
/W drugą stronę dość męczące będą podejścia na Trzydniowiański i Kończysty/.
Dlatego znacznie atrakcyjniejsze /widokowo/ i lżejsze byłoby schodzenie Ornakiem i Iwaniacką, zwłaszcza jeśli tam nie byłaś.

02-07-2014

Monia

Witam! Mam pytanie. Wybieram się na Starorobociański Wierch. chciałabym wejść/zejść doliną starorobociańską lub wejść/ zejść doliną jarząbczą. podpowiedzcie, który wariant wybrać. Wolę schodzić niż się wspinać, bardzo proszę o podpowiedź