Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Doliną Czarną Rakuską na Przełęcz pod Kopą i Szeroką Przełęcz Bielską (Tatry Słowackie :: Tatry Wysokie i Bielskie)


14-10-2017

Wacław

Pisząc pospiesznie popełnia się błędy różnych typów.
Taki /czeski/ mi się przytrafił w trzecim zdaniu od końca w poprzednim wpisie.
Powinno być:< SŁOWACKA nazwa Koperszadów to miedodoły>.
Nazwy wzięły się od słowa miedź /po łacinie cuprum/, gdyż ten kruszec próbowano wydobywać ze zboczy Tatr Bielskich i Jagnięcego w czasach historycznych.
Uświadomił mi to Tatromaniak Michał przed wieloma laty, gdy byliśmy w tamtym rejonie.
Przy okazji pozdrawiam.

10-10-2017

Wacław

Szliśmy na północ od Dol. Czarnej Rakuskiej, czyli od Tatrzańskiej Kotliny /obok jaskinia Bielska/ zielonym szlakiem aż do Białych Stawów, dalej niebieskim do Wyżniej K.P./1778mnpm/ i II - Kopskiej Przełęczy czyli Prz. pod Kopą Bielską. W prawo mała dolinka Przednie Koperszady.
Od Białych Stawów już szlak niebieski wraz z czerwonym, który podąża do Zdiaru ale tym pierwszym doszliśmy do Jaw. Tatrz. Doliną Zadnich Koperszadów.
Dwa punkty mylne !
Przy chacie Plesniwiec, zaraz za nią jest skręt mocno w prawo i pod górkę, dalej też /200 m./ trochę błędne znaki, mogą wyprowadzić w Bielskie.
II takie miejsce to Dol. Białych Stawów. Trudno tam trafić na czerwony szlak do kotła Kieżmarskiej.
Polskie nazwy Koperszadów to Miedodoły.
Pomimo października, trasa bez śniegu i oblodzeń.
Przepiękny szlak w poprzek Tatr dla średnio zaawansowanych turystów.

05-11-2014

renia   (remagasz@wp.pl)

z uwagi na zamknięcie szlaków aż tak daleko nie doszliśmy, z Tatrzańskiej Kotliny do Chaty Plesnivec szlak bardzo przyjemny, żółty szlak powrotny Doliną Rakuską trudno w ogóle nazwać szlakiem, to jeden wielki plac budowy, rozjechany samochodami, błotnisty, oczywiście wszechobecne powalone hektary lasu, na pewno warte uwagi piękne widoki na otoczenie Łomnicy, dał nam w kość wczorajszy wiatr wiejący podobno z prędkością powyżej 100 km/h, bardzo miła, domowa atmosfera Chaty Plesnivec