Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Przejście przez Czerwoną Ławkę do Doliny Staroleśnej (Tatry Słowackie :: Tatry Wysokie i Bielskie)


07-10-2015

Gucio

Podejście na Czerwoną Ławkę nie jest aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać z różnych opisów. Na pewno jest to klasa trudności średnio trudnych miejsc na Orlej Perci, zdecydowanie ustępując miejscom najtrudniejszym na OP. Pod względem ekspozycji jest to coś na miarę podejścia na Kozią Przełęcz od strony Doliny 5 Stawów, ale trochę łatwiejsze technicznie. Na upartego można nawet zrobić Cz.Ł. bez dotykania łańcuchów, które wręcz niekiedy utrudniają sprawę, prowadząc nieoptymalnym terenem.

14-10-2014

spanki   (adam.stefaniak@yahoo.pl)

Wspinaczka Czerwoną Ławką od strony Chaty Teriego jest stosunkowo łatwa. Dlaczego? Bo szlak ten cechuje ogromna ekspozycja, a wspinając się, powiedzmy sobie szczerze, niezbyt często patrzy się w dół. Natomiast zejście tym szlakiem, czyli do Chaty Teriego, to już adrenalinowa jazda na całego. Polecam wszystkim hardkorowcom!

10-10-2014

olek

Przez wiele osób szlak na Czerwoną Ławkę jest uznawany za najtrudniejszy po Słowackiej stronie Tatr. Ja mam inne odczucia i powiem, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Po pierwsze: podejście na Cz. Ławkę polega na ciągłym wspinaniu się i pokonywaniu wysokości-myślę że trudniejsze jest schodzenie w eksponowanych i trudnych technicznie miejscach. Po drugie: Cz. Ławka ozdobiona jest biżuterią na maksa co znacznie zmniejsza poziom jej trudności! Pomijając trudności techniczne szlak jest przepiękny widokowo!!!