Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Na Sławkowski Szczyt (Tatry Słowackie :: Tatry Wysokie i Bielskie)


14-05-2018

ol888enka

Szlak piękny z wybitnymi widokami ze szczytu. Myślę, że przynajmniej raz w życiu trzeba go przejść :) Na co trzeba się nastawić... przepaści żadnych nie ma, tym 200m trawersem blisko "odchłani", którym wszyscy straszą, nie ma co sobie nawet głowy zaprzątać :) zasadniczą trudnością techniczną tego szlaku jest skrajnie niestabilne podłoże w kopule szczytowej oraz duże, wyjątkowo niewygodne głazy na większości trasy, które w górę skutecznie wyciskają energię, a w dół dają po kolanach... no i to przewyższenie. W mojej opinii jest to szlak bardzo męczący fizycznie i psychicznie (bo droga jakby końca nie miała). Na szczęście piękna panorama ze szczytu wynagradza trudy :)
Ps. Nie wiem czemu w opisie szlaku na Małą Wysoką jest napisane, że jest ona 3-cim co do wysokości szczytem dostępnym szlakiem - to Sławkowski jest trzeci, a Mała Wysoka czwarta :) Może warto poprawić :)

16-10-2017

Piotrek K

Wczoraj byłem na Sławkowskim .Nie wiem czemu w internecie krazy tyle informacji jaki meczący itp ... Dla mnie luz ... kompletnie sie zdziwiłem widząc niedaleko wierzchołek bo weszedłem tam z kijkami ,Byłem pewien ze to przedwierzchołek i dopiero za nim zacznie sie konkretne podejscie .Szlak świetny widokowo i idealny na obecne warunki bo suchutko na nim

02-09-2014

luki85

Przyjemna trasa, choć dość monotonna, żadnych trudności technicznych, jedynie przy zejściu pod samą kopułą szczytową sypki żwirek, stąd zalecam tam wzmożoną uwagę:)