Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Nad Popradzki Staw + opis symbolicznego cmentarza pod Osterwą (Tatry Słowackie :: Tatry Wysokie i Bielskie)


22-05-2015

ol888enka

Niestety, na cmentarz już nie dotarłam. Byłam z rodzicami, którzy już podejściem nad staw się zmęczyli i nie chciałam ich przesilać... Oczywiście czytałam dużo o tym miejscu i na pewno tam jeszcze zajrzę :)

Ściany nad Zielonym Stawem... brzmi bardzo zachęcająco :) W zeszłym roku skupiłam się na naszych Tatrach Zachodnich, w tym roku mam zamiar częściej wpadać do naszych sąsiadów, więc to miejsce wpisuję na swoją "listę marzeń" na najbliższy czas.

22-05-2015

Peter

Zapraszam nad Zielony Staw w Dolinie Kieżmarskiej. 700-metrowe ściany na wyciągnięcie ręki. Dojście od asfaltu łatwe, jakieś 2 godziny.
Moje ulubione miejsce w Tatrach.

Pozdrawiam

21-05-2015

renia   (remagasz@wp.pl)

miałaś okazję wstąpić na cmentarz? warto obejść staw i tam pójść, miejsce zadumy zwłaszcza jak się patrzy na portrety polskich himalaistów: Kukuczki, Rutkiewicz i Morawskiego, samo podejście na Osterwę trochę nużące za to widoki cudowne :)

20-05-2015

ol888enka

W zeszłym tygodniu miałam okazję wędrować szlakiem czerwonym nad Popradzki Staw i jestem absolutnie zachwycona!!! Szlak przepiękny, góry dookoła są tak bliskie i ogromne, że czuć ich prawdziwy majestat, a człowiek czuje się, jakby był dosłownie w ich objęciach :) Trasa prosta, niemęcząca, więc dostępna dla każdego. Sam staw i jego otoczenie - cudowne. Góry praktycznie otaczają jezioro z czterech stron. Na miejscu schronisko, karczma, a ludzi, w przeciwieństwie do obleganego wiecznie M.Oka, liczba umiarkowana, więc można dobrze wypocząć. Fajnie było obserwować ludzi wchodzących zygzakami na Przełęcz pod Osterwą - mój cel na następną wizytę w Szczyrbskim. Podsumowując - chyba jedynie D5SP jest w stanie konkurować z tym miejscem, jeśli chodzi o piękno... :)