Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Na Rysy znad Popradzkiego Stawu (Tatry Słowackie :: Tatry Wysokie i Bielskie)


06-08-2016

tango

Kilka dni temu tam byłem. Faktycznie szlak jest o wiele wiele łatwiejszy niż ten od strony Morskiego Oka, ale to nie znaczy że jest całkiem łatwy. W trudniejszych/bardziej "przestrzennych" miejscach widziałem ludzi jakby nieco przestraszonych czy zdenerwowanych.

Cała trasa od Szczyrbskiego Jeziora na szczyt Rysów i z powrotem zajęła mi aż 15 godzin, ale w tym czasie miałem jeden długi popas (rewelacyjna zupa fasolowa!) w schronisku przy Popradzkim Stawie oraz dwa popasy w schronisku pod Wagą (bardzo smaczne ciastko na bazie piernika i bardzo smaczna herbata).

22-09-2014

renia   (remagasz@wp.pl)

nie bardzo rozumiem dlaczego ktoś w tytule umieścił Rysy w Tatrach Zachodnich? do ALi: nigdy nie jest za późno żeby wejść na właściwą drogę, w tym przypadku górską, powodzenia w kolejnych wyprawach :)

12-09-2014

ALA

Przeszłam ten szlak 04.09.2014 przy pięknej słonecznej pogodzie. Rysy zdobywałam po raz pierwszy, polecam ten szlak ze względów czasowych- całość od parkingu tam i z powrotem zajęło nam 11 godzin. Tempo spokojne z odpoczynkiem w Chacie pod Rysami.Po górach chodzę od 3 lat ale mam już pół wieku :-)

06-08-2014

koziczka

Piękny i łatwy szlak ale nam się nie poszczęściło.Do Przełęczy Waga piękna,słoneczna pogoda a powyżej chmury i zero widoczności..Przy schodzeniu to samo czyli od Chaty pod Rysami przejrzyste niebo a nad Rysami mleko ..Po drodze niezwykła atrakcja w postaci najsłynniejszego w Tatrach wychodka wiszącego na skale z przeszkloną ścianą od dołu.