Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Do Rohackich Stawów (Tatry Słowackie :: Tatry Zachodnie)


10-06-2017

Zygmunt   (loj.zygmunt@wp.pl)

W pełni zgadzam się z opisem szlaku, za wyjątkiem sugestii co do kierunku podejścia. Podchodząc w/g opisu możemy mieć pewność że nie będzie tłoku na szlaku. Spora część osób kończy podejście przy odejściu do wodospadu lub po dojściu do punktu widokowego ( dwa stoły +ławki). Idąc dalej spotkanie imprezowiczów jest już mało prawdopodobne. Mamy spokój i możemy rozkoszować się pięknem gór. Zejście Wyżnego stawu na pewno będzie obfitować w gwarne grupy wędrujących w przeciwnym kierunku.

18-06-2016

ol888enka

Trasa absolutnie przepiękna, widoki niesamowite, cały czas można podziwiać wspaniałe otoczenie w postaci m.in. Orlej Perci TZ, która robi piorunujące wrażenie. Stawy położone w tak malowniczym miejscu według mnie zajmują wysoką pozycję pośród stawów dostępnych turystycznie w Tatrach. Sam szlak osobiście polecam pokonywać w odwrotnym kierunku - od Bufetu prowadzi przepiękna i niezbyt męcząca trasa, próg za progiem od Niżnego do Wyżnego Stawu. Zejście do Doliny Spalonej, mimo że ścieżka jest ekstremalnie niestabilna, osypująca się i bardzo niewygodna, wydaje się mimo wszystko lepszą opcją niż wchodzenie po tych stromiznach.
Moim zdaniem jest to szlak, który każdy powinien wpisać na swoją listę do realizacji :) ze względu na piękne widoki, warto!