Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Okolice Zuberca

Opis szlaków

Do Rohackich Stawów

Kolor szlaku

  

Czas przejścia

3h 15min

Poziom trudności

Stromizny / Ekspozycja

Ubezpieczenia

brak

Atrakcyjność widokowa

Najwyższy punkt

Wyżni Staw Rohacki 1718 m n.p.m.

Różnica wzniesień

ok. 530 m

Na zboczu Przedniego Zielonego znajdują się trzy tarasy, na których leżą cztery Rohackie Stawy. Wokół stawów poprowadzono ścieżkę edukacyjną z tablicami informacyjnymi. Walory tej trasy podnoszą widoki na Rohacze i Wołowiec. Szlak otwarty jest w sezonie letnim.

Dolina Rohacka  »»  Wyżni Staw Rohacki

2 h   

Wycieczkę nad Stawy Rohackie rozpoczynamy na Adamculi - niewielkiej polanie w Dolinie Rohackiej, na której usytuowane jest rozdroże szlaków. Od głównej drogi kierujemy się w prawo schodząc krótkim, asfaltowym odcinkiem nieco w dół, przekraczając szerokie koryto Rohackiego Potoku. W miejscu, w którym kończy się droga asfaltowa, stoi wiata dająca schronienie przed deszczem. Ładnie widać stąd Przednie Zielone i Trzy Kopy.

Wchodzimy w las kamienistą ścieżką, która wiedzie początkowo łagodnie, ale wkrótce zaczyna piąć się stromo w górę. Po lewej stronie słychać głośny szum wody. Są to dwie kaskady Rohackich Wodospadów. Niżni Rohacki Wodospad widać ze szlaku między drzewami. Do Wyżniego Wodospadu Rohackiego można podejść - znaki wskazują nam drogę w lewo od głównej ścieżki. Podejście pod wodospad zajmuje 2-3 minuty.

Powyżej wodospadów czeka nas mozolne, strome podejście. Po nieco ponad godzinie licząc od początku trasy wychodzimy z lasu, dochodząc do rozdroża szlaków, położonego na wysokości 1473 m n.p.m. Stojące tu ławki zachęcają do odpoczynku.

Dalsza część opisu tego szlaku dostępna jest po opłaceniu dostępu czasowego do treści

Aby uzyskać dostęp do całego opisu tego szlaku oraz do opisów wszystkich innych tras położonych w Tatrach:

  • Załóż konto w portalu
  • Opłać roczny abonament za dostęp do treści w kwocie 12 zł
  • Korzystaj ze wszystkich opisów szlaków w opłaconym okresie