Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Społeczność tatrzańska

Na Kasprowy Wierch

Tego dnia wstaliśmy bardzo wcześnie, ponieważ czekała nas długa wyprawa zdobywania Kasprowego Wierchu. Wtedy też po raz pierwszy mieliśmy okazję przekonać się, że opowieści o nadzwyczaj długim oczekiwaniu na kolejkę w kierunku zamierzonego przez nas szczytu, były jak najbardziej prawdziwe. Jednak my, jako ambitni początkujący zdobywcy górskich szczytów nawet przez chwilę nie pomyśleliśmy o skorzystaniu z tego „udogodnienia” . Rozpoczęliśmy swoją wyprawę wyruszając, podobnie jak poprzedniego dnia, od Kuźnic, a nasza droga aż do Myślenickich Turni przypominała raczej spacer pośród drzew.

Po dotarciu do pośredniej stacji kolejki, którą były właśnie wspomniane wcześniej Myślenickie Turnie zobaczyliśmy pierwsze naprawdę piękne widoki.

Zachwyceni tym miejscem zrobiliśmy sporo zdjęć i po zjedzeniu drugiego śniadania wyruszyliśmy w dalszą drogę. Cudowne widoki towarzyszyły nam przy coraz bardziej stromym i wymagającym podejściu na szczyt. Pod samym wierzchołkiem rozciągały się gęste chmury , wiał zimny wiatr, a widok w dół mógł być zarazem piękny jak i naprawdę przerażający.

Gdy osiągnęliśmy szczyt byliśmy z siebie bardzo dumni, ponieważ Kasprowy Wierch był najwyższą zdobytą do tej pory przez nas górą. W najwyżej położonej w Polsce restauracji posililiśmy się przed dalszą drogą i podążyliśmy w stronę Hali Gąsienicowej, po drodze rozkoszując się naprawdę zachwycającymi widokami. Często zatrzymywaliśmy się, by uwiecznić wyjątkowe miejsca, które mijaliśmy.

W schronisku Murowaniec, do którego dotarliśmy przeraziły nas tłumy turystów i głodni ale zadowoleni wróciliśmy do Zakopanego żółtym szlakiem. (www.naszewedrowki.za.pl)

http://www.szlaki.net.pl/

Właściciel serwisu www.tatry.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści prezentowane na tej stronie.
Wyłączną odpowiedzialność za prezentowane na tej stronie informacje ponoszą użytkownicy społeczności.