Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Społeczność tatrzańska

Wycieczka 1

Start: godz. 8:00. Z Zakopanego busem kierujemy się na Łysą Polanę. Stamtąd szybkim krokiem do Wodogrzmotów Mickiewicza. Na miejscu, odbijamy w prawo- w Dolinę Roztoki (zielony szlak). Większość decyduje się na dojście aż do Siklawy, jednak my u krańca dolinki robimy podejście czarnym szlakiem( skąd także widać wodospad) pod samo Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów- ok 40min. Robimy to całkowicie nieświadomie, z tego względu, że nie zauważyliśmy tabliczki z oznaczeniem szlaku jako ,,czarny,,. Ale nie ma co żałować. Piękne widoki i fantastyczne zdjęcia rekompensują wszystko. Polecamy. Kilka chwil w schronisku, szybka regeneracja i ruszamy mijając Przedni Staw Polski, Mały Staw, Wielki Staw Polski wieńcząc dolinę na Czarnym Stawie Polski. Jest decyzja żeby ,,zrobić,, Morskie i Czarny Staw. Podarowaliśmy sobie ostatecznie Zadni Staw Polski, żeby maksymalnie wykorzystać dzień na przepiękne widoki. Powrót do schroniska, skąd niebieskim szlakiem na Świstową Czubę (1763 m npm- można zatrzymać się na chwilę i podziwiać, podziwiać i podziwiać....) przez Świstówkę Roztocką do Morskiego Oka. Nad Morskim Okiem...tłumy, wielkie tłumy. Szybka decyzja aby ruszyć nad wyżej położony Czarny Staw pod Rysami (1583m npm), obchodząc Morskie prawą stroną. Podejście pod Czarny Staw jak w kolejce po mięso za pradawnych czasów, albo i gorzej. Chcąc się wybrać tą trasą na polskie Rysy, rekomendujemy wyjście spod Morskiego o 8 albo i 7 (niektórzy robią to nawet wcześniej ze względów bezpieczeństwa). My jednak Rysy zostawiamy sobie na przyszły rok. Wspinając się do góry pośród gwaru ludzi, coraz głośniej słychać Czarnostawiańską Siklawę. Na górze uzupełniamy płyny, regeneracja i powrót do morskiego- drugą stroną, skąd Doliną Rybiego Potoku do punktu wyjścia dzisiejszej wycieczki.
Ogólnie trasa o umiarkowanym stopniu trudności, długa, trzeba być względnie przygotowanym fizycznie żeby czerpać z niej przyjemność. Oczywiście nad Doliną Pięciu Stawów jak i na Świstówce Roztockiej musi być ładna pogoda, co jest warunkiem cudownych widoków, nie mówiąc już o bezpieczeństwie. Koniecznie- wygodne i wytrzymałe buty do trekkingu po górach.

Właściciel serwisu www.tatry.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści prezentowane na tej stronie.
Wyłączną odpowiedzialność za prezentowane na tej stronie informacje ponoszą użytkownicy społeczności.