Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Hali Gąsienicowej na Kozią Przełęcz i Kozi Wierch (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

01-04-2014

bulba   (smir7@wp.pl)

Trasa piękna chyba najładniejsza z całej Orlej no może Buczynowe
Do przejścia przy ładnej pogodzie aby korzystać z widoków
Chyba wybiorę się ponownie z większym zapasem czasu aby chłonąć urok wolniej
Trasa ciężkawa długie dojście ostro w górę i w dół i jeszcze trzeba wrócić albo na 5 albo do Murowańca ale warto

07-06-2012

ElaK

Nad Zmarzły St. nie dotarłam.Plan był taki,aby jak najwcześniej dotrzeć do Murowańca,zjeść obiad , wyruszyć nad Czarny St.i dalej,w zależności od warunków na szlaku,nad Zmarzły.Stało się inaczej,z powodu złej pogody do Murowańca dotarliśmy po 14tej,a deszcz po krótkiej przerwie padał całe popołudnie.Z okna widać było tylko pierwsze rzędy drzew.Szczęśliwie prognoza na sobotę2.06 była obiecująca,rano powitał nas widok czystego nieba i Koziego Wierchu na wprost okna.Celem głównym był jednak Czarny St.,Karb,Zielona D.Udało się-wspaniałe wrażenia,emocje i zdjęcia.Marzenia się spełniają.A Zmarzły St. jest w dalszym ciągu na mojej liście.

12-03-2012

ElaK

Do Wacława
Dzięki za te uwagi,jak będzie ślisko ,to poprzestaniemy na Czarnym Stawie.Bardzo jestem ciekawa jaka będzie pogoda.W zeszłym roku miałyśmy szczęście,aż za bardzo.w 29 stopniowym upale ,z plecakami ,do MOka doszłyśmy korzystając /a jakże/ z dwóch skrótów i jakimś cudem nie padłyśmy ,co nas wbiło w dumę.Odtąd nabrałyśmy odwagi.Tym razem na pobyt kilkudniowy w T.dał się namówić mąż,który bez szczególnego treningu ,radzi sobie lepiej ode mnie i przyjaciółki Joli.Mam więc nadzieję,że spenetrujemy Dolinę Gąsienicową.Nad Z.Staw chciałam dotrzeć,żeby być bliżej Zawratu, w takim wysokogóskim krajobrazie.Czy się uda? zobaczymy,a rozwaga przede wszystkim.Pozdrawiam E.K

11-03-2012

Wacław

Nad Zmarzły Staw wczesnym latem.
także... Krajance EliK pod rozwagę!
Na przełomie maj/czerwiec Dol. Gąsienicowa powyżej Czarnego Stawu będzie zapewne na biało, śniegowo, także sporo zlodowaceń na tym progu pomiędzy stawami. Szlak niebieski na Zawrat winien być jednak dobrze przetarty, w odróżnieniu od żółtego na Kozią P. - którym bezpośrednio dociera się nad Z. Staw a następnie trasa ta wiedzie dalej przekroczając niewidoczne koryto potoku łączącego te stawy.
Idąc "niebieskim", po wyjściu z progu i obejściu buli/kopki z prawej strony, skręcając w lewo - docieramy do Z.Stawu od strony Zawratu.
Z. Staw będzie zamarznięty a to przejście "żółte" nad potokiem po śnieżno-lodowym pomoście. Lód na Z.Stawie zdradliwy, /sprawdziłem na sobie/, ten pomost też się kiedyś zawali, na szczęście nie słyszałem, by pod jakimś turystą. Nastąpi to jednak orient. między 15.06 a 15.07.
Pozdrawiam.

26-02-2012

Lukas1003

Coś wspaniałego. Byłem wiele razy i zapewne jeszcze będę:) Co do stania w kolejkach to się zgadzam, no ale co zrobić:)