Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Orla Perć: Zawrat - Kozi Wierch (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

02-07-2013

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Dariusz Karwowski

hej!pisalem juz w innym watku ale sorki za brak kontaktu ale padl mi telefon na amen i żadko miałem dostęp do sieci w trakcie tego wypadu :( pozdrawiam

01-07-2013

TK

Witam, wybieram sie w przyszlym tygodniu na intensywne pare dni w Tatrach (Orla, Rysy, Przelecz pod Chlopkiem). Nie bardzo chce mi sie lazic samemu, tak ze jesli ktos bylby chetny dolaczyc, dajcie znac.
Aha - przy okazji, bede jechal autem z 3-Miastem, moge zabrac.

Pozdrawiam
TK

01-07-2013

Dariusz Karwowski

Potwierdzam to z autopsji.
Przechodziłem w tym czasie Orlą na tym odcinku dwukrotnie i warunki w "Honoratce" znacznie się od siebie różniły.
Za pierwszym razem tj. 16 czerwca ( przed wypadkiem ) śnieg pokrywał łańcuchy na długości ok. 12m., a 24 czerwca już tylko na długości ok. 4m. i było już znacznie bezpieczniej z przejściem.
Było to jedyne miejsce na tym szlaku gdzie śnieg jeszcze stwarzał zagrożenie...

23-06-2013

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

Witam! dla nieobeznanych na Orlej Honoratka to miejsce gdzie za Małym Kozim schodzimy po południowej stronie niemal pionowo do przełęczy w której rozpiety jest łańcuch od lewej do prawe po czym na dół prowadzą nas stromo łańcuchy na północna stronę... oto lin, w którym widać owy żleb ... bezpiecznego wedrowania!!! drugie zdjecie http://photomotive.net/orla-perc-z-dziewczynami/

20-06-2013

Wacław

Uwaga na Honoratkę !
Na tej trasie w ostatnim czasie II śmiertny wypadek w Żlebie Honoratka.
Na starych dokładnych mapach nazwa - Żydowski Żleb.
Żleb skierowany na stronę Gąsienicowej z Wyżniej Przełączki Zmarzłej, zaraz po zejściu z Małego Koziego Wierchu, oczywiście - w kierunku Koziej Przełęczy. /Płat zdradliwego śniegu może tam zalegać w lipcu, niekiedy całorocznie/.
Czyli to szczególnie niebezpieczne miejsce /przełączka/ jest między Małym Kozim W. a Zmarzłymi Czubami...
kolejne elementy topograficzne tego odcinka to Zamarła Turnia i Kozia Przełęcz, dalej Kozie Czuby i Kozi Wierch. /bez wyliczanki przełączek/.
Akurat zidentyfikowano wczorajszą ofiarę - młody turysta z Krakowa i w portalach inform. błędnie podawana jest lokalizacja Honoratki jako miejsca między Zawratem a Małym Kozim Wierchem.
Warto wiedzieć, gdzie to jest naprawdę !