Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Morskiego Oka na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

25-07-2010

coffe

Byłam tam właśnie:):):) Całkiem fajny szlak. Słynna galeryjka oprószona śniegiem może być bardzo niebezpieczna, ale przy dobrej pogodzie (a taka właśnie towarzyszyłam mi podczas wędrówki) to "bułka z masłem" ;D

05-10-2009

Wacław

Weszliśmy na przełęcz korzystając z przepięknej pogody - 03.X. Od Kazalnicy trasa lekko przyprószona śniegiem, pod przełęczą kilka cm. Z tego powodu większe emocje na tej najwyższej nie ubezpieczonej galeryjce. Pod Kazalnicą przy ubezpieczeniach, w miejscach, które też można nazwać galeryjkami, problemy wejściowe są większe.
Na przełęczy i wokół niej spędziliśmy ponad trzy godziny. Interesował nas M.Sz.Cz. Po słowackiej stronie koło Hińczowego S. aż po Koproowski Wierch zadziwiająco duży ruch rurystyczny.
Jak zrobić taką trasę o tej porze roku, by nie wracać po ciemku? Ze Starej Roztoki wyszliśmy o g. 4.15 z latarkami. nad Czarnym Stawem byliśmy po świcie. Zdążyliśmy, nie spiesząc się, za dnia, do schroniska.
Opis trasy na stronie, wiernie odzwierciedla to, co się tam napotyka po drodze.

24-06-2009

Wojtek   (carcass@op.pl)

Rafał

Ten odcinek Orlej to trawers Buczynowych Czub. Zaiste niebezpieczny. Też mim tam ciśnienie mocno skoczyło.

Karolina

Schodziłem juz większość tatrzańskich szlaków, ale jak na razie Skalny Koń na Rohaczu też zrobił na mnie największe wrażenie. Może dlatego, ze byłam tam w burzy, ale ekspozycja jest tam faktycznie poważna.

24-05-2009

wojtasek

Jestem ciekawy tej trasy....czekam na urlop w lipcu.:)
a co do trudnosci na Orlej to zdecydowanie odcinek Zawrat-Kozi Wierch!!

16-03-2009

Tygis

Myślę że te czasy przejść są ok - też zazwyczaj udaje mi się przejść szlak szybciej ale w góry chodzą nie tylko ludzie młodzi i kondycyjnie przygotowani - lepiej mieć 30 min zapasu niż 30 min w plecy - bardzo się cieszę że wreszcie ktoś umieszcza czasy dla turysty a nie osoby która wbiega i zbiega dla samego sportu...