Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Morskiego Oka przez Świstówkę do Doliny Pięciu Stawów (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

03-08-2014

Monia

Polecam zdecydowanie przejście z doliny piątki do Morskiego Oka szłam w sierpniu 2014 i nie było żadnych utrudnień. Końcówka szlaku (tam gdzie były łańcuchy) została zmieniona, ulepszona i ja mimo że mam lęk wysokości spokojnie dałam radę. Dobre buty, wczesne wyjście na szlak. Wystarczy o 8 rano i w drogę.

17-09-2013

wiera

W Dolinie Pięciu Stawów byłam w pierwszym tygodniu września. Pogoda samo słońce i ponad 20 st. Szłam od Palenicy Białczańskiej przez Świstówkę i musiałam przejść Głęboki Żleb. Otóż przy tej pięknej pogodzie nie było to wielką trudnością. Jednak trzeba trzymać się szlaku i przejść go bardzo powoli. Jest gdzie postawić nogę, tylko trzeba uważać. ŁAŃCUCHÓW BRAK.
Widoki nieziemskie - polecam ten szlak :)

04-08-2013

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

wiera
co do czapki to warto ją mieć ze sobą. W dolinie chodzę lekko ubrany a powyżej 2tys metrów mam czapkę na głowie nawet gdy idę w krótkim rękawku. Mój wrześniowy obiór to trekkingki,spodnie membramowe,koszulki na zmiane,polar gr 200 i kurtka membramowa z kapturem i tak sobie reguluje warstwami i jest ok :) no i czapka zimowa to podstawa bo we wrześniu bywa chłodno :) jak coś to szczegóły na priv :)

03-08-2013

wiera

@kędzior - dzięki...takie stare komentarze, że nie sądziłam że ktoś się odezwie. Tak właśnie zrobię jak radzisz - lubię być dobrze przygotowana do wyprawy i wszystko mieć zapięte na ostatni guzik, ponieważ wedruję sama. Idę z początkiem września, a że zawsze mi gorąco to czapki brać nie będę - wystarczy bandanka.
Z górskim pozdrowieniem

03-08-2013

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

wiera

Hej.jest to raczej łatwe miejsce ale co do warunków wrześniowych to różnie bywa ze śniegiem. Czasem na początku września jest zasypane a czasem pod koniec września dopiero pruszy... obserwuj prognozy pogody i kamerki internetowe w tatrach przed wyjazdem i czytaj komunikaty TOPRu... jest to łatwa trasa bo przez szpiglasowa chyba gorzej bo w zacienionych łańcuchach śnieg zalega długo.we wrześniu jest tak, że czasem jest śnieg,warunki pogodowe raczej stabilne.w nocy ok 0 stopni a w dzien w dolinach po 10-15 a na gorze zimno... czapka zimowa sie przydaje :)