Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Na Giewont z Doliny Strążyskiej (Tatry Polskie :: Tatry Zachodnie)

19-10-2014

ol888enka

Najpiękniejszy wariant wejścia na Giewont, ale też najbardziej dający w kość :) stromizna spora cały czas, ale też bez przesady. Od Grzybowca niesamowite widoki, trudności znikome, również przejście przez Szczerbinkę bezproblemowe. Samo podejście na Giewont ma tylko jedną trudność - wypolerowane skały. W niektórych miejscach nawet vibram wysiada :/ przy 'normalnej' skale trudności techniczne byłyby naprawdę niewielkie. Tak to fajnie się wchodzi, łańcuchy w większości tylko asekurują, a przy zejściu na szczęście w wielu miejscach da się obejść szlak łańcuchowy obok, po zdecydowanie lepszym gruncie. W sumie naliczyłam chyba tylko 3 nieco problemowe miejsca (ślisko!). Z obserwacji dodam tylko, że odradzam zabieranie tam dzieci.

15-05-2014

zuzia

Witam raz jeszcze. Doczytałam sobie i mam odpowiedź na nurtujące mnie pytanie.Pozdrawaim

13-05-2014

zuzia

Witam wszystkich. Wiele lat temu byłam na Giewoncie i nie pamiętam już dokładnie samej końcówki podejścia. Powiem dokładnie o co mi chodzi. Razem z rodzinką chcemy wejść od Kuźnic tylko na wyżnią kondracką i zejść do dol. strążyskiej. Nie chcemy pchać się w kolejce na łańcuchy.Nie wiem też ,jak dzieci zareagują na sztuczne ułatwienia. Jak wygląda szlak już na samej górze , czy wybierając takie rozwiązanie da się pominąć sam szczyt i wyżej wspomniane łańcuchy i zejść do doliny , czy najpierw trzeba wejść na Giewont by zejście do strążyskiej w ogóle było możliwe? pozdrawiam

13-05-2014

kedzior   (cantyousee@wp.pl)

Miłośnik gór
Cześć. Co do Koziego Wierchu to nie raz już opisywałem :) Wchodzimy 400m wyżej niż na Giewont więc w dwie strony robi się ok 800m różnicy poziomów więcej. Nie nazwał bym tego łatwym szlakiem ale nie ma na nim specjalnych trudności technicznych(zero sztucznych ułatwień itp) Z Palenicy do 5 Stawów idzie się ok 3 godzin. Dalej na Kozi Wierch ok 2 godziny. Samo podejście to maszerowanie po kamiennych stopniach i zdobywanie wysokości.Blisko szczytu szlak łączy się z Orlą, która odbija w prawo a my maszerujemy do góry,troche na zachód z oznaczeniami czerwonego i czarnego szlaku w jednym. Nie polecam początkującym zbaczania na Orlą.Kozi Wierch z palenicy jest raczej całodniową wyprawą.Na razie na Kozim warunki raczej mocno zimowe.Tu mamy aktualny obraz z kamery w kierunku Buczynowych i pewnie podobnie będzie na Kozim. http://kamery.topr.pl/stawy1/stawy1.jpg Pozdrawiam!

12-05-2014

Wacław

Każdą z tras, jaką sobie wymyślisz do wejścia na Giewont pokonujesz tą samą różnicę wysokości.
Podstawowa zasada fizyki Ci powie, że wydatkujesz tyle samo energii. Kwestia jest taka, jedni lubią strome wejścia, inni strome zejścia. Dłuższy lub krótszy szlak.
Który piękniejszy to kwestia indywidualna.
Najmniej męczący byłby taki, gdybyśmy na Giewont schodzili 'z góry" i taką szansę daje tylko wjazd na Kasprowy i trasa przez Kopę Kondracką.
A przy okazji: szlak od Przełęczy w Grzybowcu do Wyżniej Prz. Kondrackiej /kol. czerwony / jest zamknięty dla turystyki decyzją TPN w tym roku do 15 maja.