Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Doliny Kościeliskiej na Ciemniak (Czerwone Wierchy) przez Adamicę (Tatry Polskie :: Tatry Zachodnie)

14-07-2014

ol888enka

Tą drogą co prawda szłam już dość dawno, ale pamiętam, że wędrówka była rzeczywiście męcząca i monotonna. Podejście jest długie, dość strome zwłaszcza na początku, a Ciemniak za każdym razem wydaje się być blisko.. a tu znów wyłania się kolejne wzniesienie, które trzeba wcześniej pokonać. W każdym razie trudności nie występują. Ja akurat trafiłam na mglistą pogodę, więc widoki pokazywały się sporadycznie, najlepsze były już na grzbiecie. Wejście tą drogą, przejście całych Czerwonych i zejście do Małej Łąki zajmuje naprawdę sporo czasu (o ile się nie biegnie :))

17-09-2013

wiera

Byłam - wróciłam, więc czas podzielić się wrażeniami. Byłam w pierwszym tygodniu września. Pogoda - samo słońce i ponad 20 st. Weszłam żółtym na Kondracką Kopę i dobrze wybrałam, bo wcale nie jest taki sielankowy. Przeszłam całe Czerwone Wierchy i zeszłam z Ciemniaka przez Adamicę do Kir - całkiem spoko. Po całodziennym marszu zejście lasem było odpoczynkiem. Przy sesjach zdjęciowych i odpoczynkach nie spiesząc się, to całodniowa wycieczka. Jestem ogromnie zadowolona, zdjęć ponad 300 szt. bo widoki nieziemskie.
Polecam ten szlak :)

15-08-2013

wiera

W takim razie może wejść żółtym na Kondracką Kopę, a zejść czerwonym do Kir. Myślę, że nie będzie dużo dalej, ale przejdę przez całe Czerwone Wierchy. Czy wybrać odwrotny kierunek?

13-08-2013

Piotrek K

Spiworu nie musisz brac:)wyrobisz się w ok 7-8 godzin .Szlak czerwony jest dłuzszy i praktycznie cały czas w miarę łagodny oprócz początkowego odcinka przez las,praktycznie spacerowy.Niebieski początkowo łagodny a pózniej w kobylarzowym żlebie stromy z krótkim kawałkiem łańcucha.Ja wchodziłem czerwonym ,na dół niebieskim -trochę niewygodnie schodzi sie przez kobylarz ale z wchodzenie nim byłoby chyba bardziej męczące niz szlakiem czerwonym.

13-08-2013

wiera

Wybieram się na Ciemniak pod koniec sierpnia. Wejście niebieskim szlakiem GĄSIENICÓW POTOK>PRZYSTOK MIĘTUSI>MAŁOŁĄCZNIAK>CIEMNIAK. Powrót czerwonym CHUDA TURNIA>POLANA UPŁAZ>KIRY. Czy mam wybrać odwrotny kierunek co mi radzicie? zaznaczam, że wolę wchodzić jak schodzić.
Myślę że dam radę w jeden dzień.