Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Doliny Kościeliskiej na Tomanową Przełęcz (Tatry Polskie :: Tatry Zachodnie)

28-05-2011

Stefan

Hehe.... Nie ma się co łudzić, Tomanowa podzieli los Kominiarskiego Wierchu, Gładkiej Przełęczy i wielu przejść po słowackiej strony gdzie pozostały jeszcze ślady farby. Oficjalne stanowisko brzmi więc że nie wolno... ale ,można ;P tzn. za wstęp można teoretycznie zapłacić około 100zł. Prawdopodobieństwo złapania jest małe - ja zdobyłem już tak w Tatrach kilkadziesiąt szczytów i przełęczy i filanców poza dolinami nie spotkałem - wskutek czego tez nie zapłaciłem kary, więc myślę że warto chociaż trzeba kulturalnie... . Na Tomanowej byłem w 2006 roku więc jeszcze legalnie , choć nielegalnie (jeszcze nie było Schengen) przekroczyłem granicę by znów legalnie przejść dziś także zamkniętym szlakiem słowackim (jeszcze ciekawszy od polskiej strony).

25-04-2011

msh

ktoś może wie czy szlak jest aktualnie dostępny??

26-11-2010

Rafal

To jak to w końcu? Z jednych źródeł słyszę, że szlak zamknięty, a z innych, że nadal otwarty ale nie konserwowany przez TPN, to jak to jest??

18-10-2010

RENIA68   (slimak2@onet.eu)

Jak to nie ma???
Nie dalej jak tydzień temu byłam na Tomanowej Przełęczy i zapewniam , że mnadal tam jest cudnie.
Fakt , szlak trochę zarośnięty , ale spokojnie można wejśc i podziwiać widoki w ciszy i spokoju.

24-08-2010

iammoon

Szczęście, że zdążyłem być na tej przełęczy. Szkoda, że już nie można.