Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Doliny Kościeliskiej przez Ornak na Starorobociański Wierch (Tatry Polskie :: Tatry Zachodnie)

05-07-2012

olka1208

Ja bym zaproponowała Grześ- Rakoń- Wołowiec, powrót z przełęczy pod Wołowcem, Czerwone Wierchy, Kopa Kondracka- Kasprowy. Zapraszam na mój profil do obejrzenia zdjęć, myślę że się spodobają :) pozdrawiam

03-07-2012

dorota-w

do amenka:
Wszystkie graniowe szlaki tatrzańskie są superwidokowe a zatem i nader atrakcyjne krajoznawczo. Trasa przez Ornak też do tej grupy należy, szczyt stosunkowo łatwo dostępny z dwu walnych dolin przez Iwaniacką Przełęcz. Wraz z dojściami to jednak trasa raczej całodzienna.
do Piotra.
Masz przy stronach portalu: Dol. Kościeliska i D. Chochołowska mapki schematyczne szlaków. Widać z tego, że trasy na Bystrą od strony Chochołowskiej stwarzają możliwości wariantowe wejść i zejść.
Tego nie ma, gdy zaczynasz i kończysz w Kościeliskiej.
Końcowy odcinek trzeba jednak pokonać w dwie strony, jeśli chodzisz tylko po naszej stronie. Tzn: Przełęcz Gaborowa-Błyszcz ewentualnie - Bystra- Prz. Gaborowa/Raczkowa. Trasa zależnie od wariantu o 4-6 godz. dłuższa od tej najprostszej na sam Ornak !

03-07-2012

amenek

Mam pytanko. Mianowicie wybieram się w tatry zachodnie z osobą która jeszcze nie chodziła po górach, i stąd moja prośba czy możecie polecić jakieś atrakcyjne widokowo szlaki???? Tak chodzi mi po głowie Ornak, ale nie wiem czy to jest ciężki szlak. Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

07-05-2012

Piotr   (piotr.imielski@interia.pl)

Mam pytanie, ponieważ szedłem już i Iwaniacką Przełęczą do Doliny Chochołowskiej i z chochołowskiej innym razem na Starorobocianski. Teraz miałem pomysł aby iśc Iwaniacką na Ornak i na Bystrą . Pytanie czy z Bystrej żeby wrócic to mozna tylko ta sama trasa na polska strone czy mozna z Bysterj zejsc inaczej na polska stronę żeby się nie wracac ta samą trasą??? Bede wdzieczny za info

06-09-2011

Eve

Szłam latem 2010 Dolina Kościeliska-Iwaniacka Przełęcz-Ornak-Siwa Przełęcz-Dolina Starorobociańska-Dolina Chochołowska. Było 30 stopni i myślałam, że wyzionę ducha już w drodze na Iwaniacką. Aczkolwiek widoki z Ornaku są nie do opisania, zresztą w Tatrach zawsze trzeba się najpierw namęczyć żeby osiągnąć 100 % satysfakcji :-)