Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Na Rusinową Polanę i Gęsią Szyję (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

30-03-2014

Katarzyna   (katarzynka47@amorki.pl)

Witam.Planuję się wybrać na Rusinową z dziećmi (4,5,11 lat)-który szlak będzie dla nich najłatwiejszy?

10-09-2013

małgośka

Dokładnie tak jak napisałaś - w bacówce jest najlepszy oscypek pod słońcem.
Pozdrawiam

09-09-2013

ol888enka   (ol888@o2.pl)

Gorąco polecam tą trasę, choćby na roztuptanie przed dłuższymi wyprawami. Rusinowa Polana sielankowa, widoki zapierają dech, no i w bacówce sprzedają najlepszy oscypek na świecie :) o widokach z Gęsiej nawet nie wspomnę, trasa nie jest monotonna, za to przyjemna i co najważniejsze spokojna. Szłam w sobotę, w sezonie, w środku dnia - w Palenicy dziki tłum a na tej trasie sporadycznie spotykałam pojedyncze osoby, zwłaszcza podczas zejścia na Waksmundzką (co mnie dziwi ze względu na łatwość szlaku). Idealne miejsce na rozkoszowanie się górami w ciszy i spokoju :)

06-08-2013

Piotrek K

Bardziej niz widok z Rusinowej Polany poraziła mnie cena parkingu na Wierch Porońcu (20 zł!)szkoda ze TPN nie ma na swoim terenie swoich parkingów gdzie ludzie płaciliby rozsądna cene a pieniadze przeznaczone byłyby na cos pozytecznego.

14-10-2012

ElaK

Postanowiłam wrócić na Rusinową i po krótkim odp. niebieskim szlakiem do Palenicy,po drodze całkiem się zachmurzyło i przy samym parkingu zaczęło padać.P Gienia chciała dojść do Wodogrzmotów przez RWaksmundzką.
Po kilku dniach,tym razem w niedzielę, ponownie przeszłam tę trasę tym razem z osobami towarzyszącymi ,pogoda równie ładna,a widoczność lepsza,na Wiktorówkach tłum, na Rusinowej też,nawet kolejka do bacówki.Poszliśmy szlakiem do Wodogrzmotów i dalej do Starej Roztoki,schronisko się zmieniło od ubiegłego roku,nie ma już ciemnobrązowych ścian i stołów w sali na dole,tylko jasne nowiutkie,/w zeszłym roku tylko recepcja była nowa i ganek/ale pewnie też się spatynują.Zjedliśmy obiad z deserem /tu nic się nie zmieniło/ i bez pośpiechu wróciliśmy do Palenicy .Tym razem pogoda nas nie poganiała.Info dla turystów-w St. Roztoce o godz 19tej Msza Św.odprawiana przez Duszpasterzy z Wiktorówek.