Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Na Polanę Chochołowską z Siwej Polany (Tatry Polskie :: Tatry Zachodnie)

05-02-2009

pablo

Trasa długa ok.2h z siwej polany,ale można kupić bilet do kolejki ciągnikowej,dojeżdża ona do połowy trasy(polana huciska).Koszt biletu ok.4zł.trasa od polany huciska ciekawsza widokowo.

01-01-2009

Wacław

Zanim skręcicie z drogi do Witowa na drogę do D. Chochołowskiej, rzućcie okiem na mapę. Jesteście 100 m. od zbiegu trzech znanych górskich potoków, które w tym miejscu tworzą Czarny Dunajec. Można się zatrzymać i obejrzeć to ciekawe miejsce z bliska. W trakcie wycieczki środkową częścią doliny, powyżej Hucisk i przy mostku na potoku jest /w lewo/ dojście do Chochołowskiego żródła, którym w zasadzie wypływa woda tegoż potoku, ginąca powyżej źródła w szczelinach. Dlatego w rejonie Bobrowca, zwłaszcza pod suchą jesień, potok jest niesłyszalny. Mnie brakuje wygodnego wejścia z Polany Ch. na Bobrowiec. Nie łamiąc przepisów trzeba iść trasą okrężną. Szkoda, że gospodarze Parku tego nie czują. Z Bobrowca jest pełniejszy widok niż z Grzesia na centralną i górną część doliny Ch. a także na całą grań Rohaczy i Tatry Orawskie, u nas prawie nieznane. Warto w D. Ch. mieć własny rower, który można przewieź z biletem PKP bez mała za darmo. Można nim dojechać do samego schroniska i tam dać mu odpocząć.