Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Odcinek graniowy: Wołowiec - Jarząbczy Wierch - Kończysty Wierch (Tatry Polskie :: Tatry Zachodnie)

30-07-2013

Bebe

Dopiero co wrócilliśmy z Tatr, jeszcze mam w głowie całą tę trasę. Dwójka z nas już trochę po Tatrach chodziła, wg nas najtrudniejsze jest zejście z Wołowca w stronę Łopaty, (kruszyzna okropna, polecam schodzenie z kijkami) oraz podejście (mordercze wysiłkowo) na Jarząbczy od strony tejże Łopaty. Ze względu na te dwa miejsca uważam, że łatwiej byłoby pokonać tę trasę w przeciwnym kierunku (po kruszyźnie dużo lepiej wchodzić, a podejście na Jarząbczy od strony Kończystego jest dużo łatwiejsze).
Natomiast dla osób dla których była to pierwsza tatrzańska wycieczka, najgorsze było zejście z Wołowca i odcinek między nim a Łopatą - przeżyli pierwszy szok ze wzgl na przepaścistość i konieczność pomagania sobie rękoma. Byli naprawdę roztrzęsieni!
Natomiast, co do samej płyty na Dziurawej P. - w ogóle jej nie zauważyliśmy, choć cały czas mieliśmy w pamięci że będzie. Czyżby szlak odrobinę zmieniono?

12-08-2012

gocha

Dziękuję za wyczerpującą wypowiedź.
Na pewno pomoże w organizacji wycieczki.

08-08-2012

Gucio

Ocena tego szlaku na 3 i 4 gwiazdki jest bardzo dobra. Z reguły jest on lekceważony jako łatwy i praktycznie nigdzie na mapach nie jest kropkowany, a właśnie tak powinien być oznaczany na odcinku Wołowiec-Łopata. Co do trudności technicznych, to nie są zbyt duże i koncentrują się w dosłownie 2-3 miejscach na Dziurawej Przełęczy, gdzie trzeba pokonać małe skałki, oraz na zejściu z Wołowca, które jest bardzo strome a szlak silnie zniszczony i łatwo tam o poslizg. O wiele większy problem wspomniane miejsca mogą sprawić pod katem psychologicznym, zwłaszcza jeśli ktoś jest wrażliwy na ekspozycję, a ta bywa spora (jedno takie miejsce jest też na Jarząbczej Przełęczy, o czym sie na ogół nie wspomina). Jeśli chodzi o porównanie z T.W., to w całościowej ocenie szlak plasuje się pomiędzy Szpiglasową Przełęczą z DPS a Świnicą od Świnickiej Przełęczy, przy czym bliżej tej drugiej i pamiętając, że tutaj nigdzie nie ma sztucznych ułatwień.

07-08-2012

gocha

witam użytkowników i mam pytanie.
w przewodniku stromizny/ekspozycje są ocenione aż na 4 gwiazdki i w komentarzach też wiele osob ocenia je wysoko. nie ukrywam, że się tego obawiam.
z jakim szlakiem w polskich Tatrach Wysokich możecie porównać te ekspozycje na podstawie własnych doświadczeń?
Szpiglasowy, Krzyżne, Świnica?

22-04-2012

MRu

Jakie tam mogą panować warunki w czasie weekendu majowego? Czy może tam jeszcze leżeć śnieg? Chcę iść tym odcinkiem z plecakiem jako że nie będę miał stałego noclegu w jednym punkcie.
Pozdrawiam