Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Doliny Pięciu Stawów na Przełęcz Krzyżne (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

18-07-2015

ol888enka

Tej trasy akurat łatwą bym nie nazwała. Nie ma może szczególnej ekspozycji, natomiast jest całe mnóstwo miejsc, w których trzeba pomagać sobie rękami i zastanowić się zanim postawi się kolejny krok. Oczywiście nie są to trudności na skalę Orlej, ale ktoś całkiem niedoświadczony (a takim osobom poleca się ten szlak) może mieć trudności. Ja szlakiem tym schodziłam, niestety podczas burzy i ulewy, po stopniach płynął bystry potok co zdecydowanie podniosło poziom trudności. Szlak piękny, ale doradzam przejście go przy dobrej pogodzie - zwłaszcza w kierunku w dół. W górę pewnie jest łatwiej iść po tych niezliczonych skałkach. Spod schroniska spojrzenie na trasę robi wrażenie - idąc tamtędy nie ma się chyba do końca świadomości, że poniżej są całkiem spore urwiska :)

28-08-2014

Asia

Dziękuję p.Wacławie za wyczerpujące odpowiedzi. Forum oczywiście przeczytałam i to kilka razy.
Jak będzie ładny wrzesień to spróbujemy to przejść. Naoglądalam się właśnie filmów, zdjęć, musze zerknac czego można się spodziewać, może trochę nie wierzę w swoje siły. Ale zmotywował mnie Pan!
Dziękuje i pozdrawiam.

27-08-2014

Wacław

do Asi, która porównując wejście na Zadni Granat do tego /od strony 5 Stawów/, ma obawy o nadmiar trudności.
Ta trasa w dobrych letnich warunkach nie sprawi złej niespodzianki dobrze przygotowanemu turyście. A jest swoiście piękna.
Brak tam sztucznych ubezpieczeń techn.
Przeszliśmy ją w dwie strony zaraz po połowie czerwca br. bazując w Starej Roztoce. Śnieg był jeszcze w kilku mijanych żlebach.
Wejście staje się trudne w złych warunkach /widoczność, gołoledź itp./
Pod koniec lata problemem może stać się czas przejścia, gdyby plan zakładał trasę przez Krzyżne od Palenicy B. do Kuźnic bądź odwrotnie.
Trzeba na to przewidzieć 10-12 godz.
Posty w tym temacie prawdziwiej opisują trasę niż zdjęcia, ewentualnie filmiki.

25-04-2013

Natalia Bednarczyk   (nataliabednarczyk87@gmail.com)

Hey,
co sądzicie o tej trasie w obecnych warunkach? Chcemy się wybrać na Krzyżne z "piątki", ale o tej porze jeszcze tamtędy nie wędrowaliśmy.
Czekam na informacje- pozdrawiam!

29-10-2012

kędzior   (cantyousee@wp.pl)

...Ja akurat zawsze z krzyżnego jedynie schodziłem po Orlej i to zawsze do 5 stawów i schodzenie dawalo w kosc ale myślę że wejść warto od tamtej strony... Krzyżne jest dla mnie pięknym podsumowaniem Orlej ( z mojego punktu widzenia) a dla wielu osób moze być cudownym wypadem!!! widoki przecudowne no i ten błogi stan gdy jemy konserwe na tej trawce...:) polecam!!!