Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Doliny Pięciu Stawów na Przełęcz Krzyżne (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

06-08-2010

mmm

Wychodziłam tam w wieku 6 lat ;) ludzie bili mi brawo. Piękne wspomnienia. Na pewno wybiorę się tam jeszcze kiedyś ;D

31-05-2010

Wacław

Piotrze R! Gdy będziesz ponownie, sprawdź, czy Zielony Staw tam jeszcze jest. Ten fragment wątku z innej trasy się przyplątał. Pozdrawiam

29-12-2009

Piotr Rabiej

Byłem na Przełęczy Krzyżne idąc z drugiej strony od Hali Gąsiencowej / Dol. Pańszczycy z pięknym Czerwonym Stawem. Samo przejście do dol. Pańszczycy przez zbocza Żółtej Turni nie przysparza większych trudności, choć deniwelacja robi swoje. Z tego szlaku przepięknie widać Kościelec, który swoim ostrym szczytem groźnie wpisuje się w widok z tego miejsca, przypominając również, iż góry nie przebaczają brawurowym i nierozważnym wejściom.
Pobyt w dol. Pańszczycy bardzo przyjemny. Najlepszym do tego miejscem jest Czerwony Staw. Dalsze podejścia paroma półkami dojść wyczerpujące. W górnej partii piękny Zielony Staw. Z prawej strony potężne, pionowe ściany Buczynowych Turni wieją grozą.
Nie był mi dany rozległy widok na dol. Pięciu Stawów, bo pod samą przełęczą "zaciągnęło" się poprzez Buczynowe Turnie. Krótki pobyt w chmurach na Krzyżnem i obiecanie sobie, że jeszcze kiedyś tam powrócę.

09-09-2009

Władca Ślimakuf

Schodziłem z Krzyżnego do schroniska DS5 po przejściu Orlej od Zawratu (a więc nieco zmęczony). Początek zejścia tak z 1/3 męczący - luźny urobek skalny i stromizna (brak ułatwień) powoduje że trzeba być ostrożnym/schodzić 'na pająka'. Trasa męcząca-z góry a i pod górę.

19-08-2009

grafson

trasa b. fajna - widoki super - szczególnie polecam wejście na Krzyżne od Murowańca i do Doliny 5 stawów
trudności małe (przy dobrej pogodzie (uwaga na wiatr) - a jestem raczej średnio zaawansowany) - w ubiegłym roku schodziłem z Krzyżnego na 1,5 nodze-kolano nie dało rady.

pozdrawiam