Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Doliny Pięciu Stawów na Przełęcz Krzyżne (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

18-08-2011

gosia

Dzięki,zachęciłaś mnie na tą wyprawę,ale czytając inne opinie trochę się obawiam i jeżeli uda mi się wejść to na pewno podzielę się wrażeniami.Również pozdrawiam.

18-08-2011

gosiula

Jeśli przeszłaś Roztoką do Pięciu Stawów a potem, przez Świstówkę do MO-to z Twoją kondycją jest bardzo dobrze...:)
Spokojnie przejdziesz Pańszczycę i dojdziesz na Krzyżne. Przeszłam tą trasę w lipcu i było cudownie. Proponuję Ci tylko, byś wcześnie wyruszyła, bo to trasa daleka i jest na niej wiele pięknych miejsc, gdzie będziesz chciała się zatrzymać...:) Możesz też z Krzyżnego zejść do Pięciu Stawów i Roztoką wrócić na Palenicę. Odległość-chyba ciut mniejsza, poziom trudności-taki sam-jak powrót przez Pańszczycę.Początkowo do Piątki schodzi się zakosami, po stopniach z kamieni (są aktualnie w przyzwoitym stanie), potem (po ok.50 minutach)-już ścieżką wśród kosodrzewiny, prawie poziomo. No, i ten widok na Piatkę i Siklawę masz przed oczami cały czas... Do Ciebie należy wybór...:)
Pozdrawiam i życzę cudnej pogody :)

16-08-2011

Gosia   (korvi@op.pl)

W tym roku po raz czwarty wybieram się z mężem w Tatry.Planujemy iść na Przeł.Krzyżne.Ponieważ moją kondycję uważam za średnią i jestem po pięćdziesiątce to mam wątpliwości czy dam radę przejść tą trasę od Dol.Pańszczycy i wrócić tą samą drogą.Nadmienię , że moją dumą jest przejście do Dol.Pięciu Stawów przez Świstową Czubę do MO .Może ktoś w podobnej sytuacji rozwieje moje wątpliwości.

16-08-2011

Gosia

Wybieram się w Tatry w tym roku czwarty raz i właśnie planujemy z mężem iść na Przeł.Krzyżne.Ponieważ jestem po pięćdziesiątce a moją największą dumą do tej pory jest przejście Doliny Roztoki,Schr.w DPSP i dalej przez Świstową Czubę do MO i do Palenicy Białczańskiej.Nie wiem czy z moją średnią kondycją i raczej nie chodzę szybko,dam radę przejść tą trasę przez Dolinę Pańszczycy i wrócić tą sama drogą,Czy może ktoś miał podobne wątpliwośći i mógłby mi je rozwiać.

21-07-2011

wacław

Agatko! Nie bardzo wyobrażam sobie 10letnią dziewczynkę, chodzącą z całym bagażem /Krzyżne!/ od schroniska do schroniska.
Zgadnę, że nie zarezerwowałaś w nich noclegów. Chcesz na podłodze /z wyłączeniem Murowańca i M.O.?/ Śpiwory też nosicie?
Znajdź nocleg niedaleko centrum komunikacyjnego w Z-nem, czyli koło dworca pkp/pks. Stamtąd wszędzie: /Kuźnice, Palenica Białcz. Kiry, Chochołowska/ wygodnie podjedziecie busami.
Wybrałaś trasy zdatne do przejścia, radzę poczytać w forum głównym tego portalu tematy z propozycjami tras: "co polecacie" i "Trasy dla początkujących/średnio zaawans".
Pogody i Powodzenia życzę.