Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Doliny Pięciu Stawów na Przełęcz Krzyżne (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

17-07-2011

Agatka

wybieram się z 10letnią córką, sprawną i z dobrą kondycją. Planuję trasę: 1dzień: Kuźnice- Hala Gąsiennicowa, nocleg w Murowańcu. 2 dzień: D5SP, Krzyżne, Wodogrzmoty Mickiewicza, nocleg w Roztoce lub D5SP, Morskie Oko, i wtedy ew, 3 dnień: Morskie Oko- Roztoka.
Proszę o komentarz, czy ten mój plan ma szansę powodzenia? dziękuję, do zobaczenia na szlaku :-)

30-06-2011

beatam

Chciałam jeszcze dodać do poprzedniego mojego komentarza ze będąc po raz pierwszy w Dolinie Pańszczycy zrobiła ona na mnie ogromne wrażenie - widok na Orlą z jej perspektywy i na wspinających się tym szlakiem w górze ludzi jest imponujący, te pionowe urwiste skały i jakaś groza tego miejsca mimo pięknego słońca. Bardziej przytulnie robi się dopiero koło Czerwonego Stawu a i tak jak magnes przyciągają te gołe skały! Wrócę tam na 100% i znajdę czas aby właśnie z tego miejsca patrzeć na Orlą !

Dopiero po przejściu tego odcinka mogę wyobrazić sobie jak mogły wyglądać upadki ludzi z grani na stronę Doliny Pańszczycy.Groza

30-06-2011

beatam

Witam,
Przeszłam tą trasę w czerwcu przy ładnej pogodzie dalej schodząc do Doliny Pańszczycy i schroniska Murowaniec i do Zakopanego :)

Trasa nie jest trudna ale do najłatwiejszych też nie należy gdyż były momenty gdzie musiałam wchodzić/schodzić uzywając pracowicie rąk :)

Trasa na pewno wyczerpująca kondycyjnie nawet dla co sprawniejszych turystów (ja wyszłam na nogach z Palenicy Białczańskiej potem Wodogrzmoty potem D5SP , Krzyżne i zejście jak wyżej.
Ponieważ w czerwcu dzień jest bardzo długi to nie musiałam sie martwić aż tak o czas ale np już we wrzesniu należy wstać skoro świt jeśli chce się zdążyć przed zmrokiem po drodze mieć czas na odpoczynek no i zdjęcia BO WIDOK Z KRZYŻNEGO JEST IMPONUJĄCY!

Bardzo tę trasę polecam

28-06-2011

Greg

Witam wszystkich,
potwierdzam opinię przedmówcy w kwestii ew. ubezpieczenia krótkiego odcinka na podejściu pod Krzyżne od strony Doliny Pańszczycy. Generalnie trasa nietrudna, choć męcząca (z wyłączeniem tegoż właśnie miejsca) i po osiągnięciu celu wycieczki widoki przy dobrej widoczności wynagradzają cały pot wylany po drodze. Warto choć raz w życiu tego doświadczyć.

15-09-2010

Krzychdrum

Byłem niedawno tj.w sierpniu na Krzyżnem,od strony Murowańca,potem przez dol.Pańszczycy.Na 100%tam wrócę;-) Podejście długie(do Murowańca przez Boczań 2h i potem 2,5.Granie Orlej towarzyszą cały czas przyprawiają o chęci i są przestrogą jak już ktoś ładnie nazwał.Podejście na samą przełęcz po skałach dość męczące i w jednym miejscu niebezpieczne(nie rozumiem braku łańcuchów),lecz to co staje nam przed oczyma po wejściu,rekompensuje wszystko! Przepiękna dol.5 stawów Polskich,Tatry wysokie,Grań Hrubego i ta szumiąca w dole Siklawa.Boski majestat.Polecam!!!