Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Doliny Pięciu Stawów na Przełęcz Krzyżne (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

28-10-2012

dorota-w

dwa ostatnie wpisy /przed Justą/ świadczą, że lepiej wchodzić od strony D5SP. Ma to sens wtedy, gdy do tej samej doliny mamy zamiar wrócić z przełęczy.
Jeśli przechodzimy przez Krzyżne z doliny do doliny - kwestia obrania kierunku marszu staje się mniej istotna.
Wchodząc tam z Piątki, należy się tylko nie spieszyć, porozglądać na boki i do tyłu, by nie uronić nic z atrakcyjności widokowej.
Przy obecnych warunkach pogodowych na Krzyżne może być 0 widoczności.

26-10-2012

justa

lepiej iść na krzyżne z D5 czy od murowańca?chodzi mi o walory widokowe i oczywiście trudności na trasie.dziekuję za odpowedż

02-08-2012

monioboro

Długo wahałam się czy wchodzić na przełęcz od D5SP czy od Pańszczycy. Ze względu na to, że przekorne ze mnie stworzenie :) postanowiłam wchodzić właśnie od Piątki - czyli w przeciwnym kierunku niż większość. Nie żałuję tej decyzji, bo podejście krótsze i znacznie ciekawsze. Miejscami trzeba uważać i pomóc sobie rękoma, ale przy zachowaniu zdrowego rozsądku i przy dobrych warunkach pogodowych, bez trudu można pokonać szlak, podziwiając przy tym cudne widoki. Zejście do Murowańca okazało się strasznie monotonne, długaśne i mało emocjonujące, więc przypuszczam, że i podejście tą trasą nie zadowoliłoby - przynajmniej mnie :) Zdecydowanie polecam więc wejście od "piątki".

14-06-2012

Anonim 2

Wydaje się Volo, że podejście na Krzyżne od strony Piątki jest trudniejsze, więcej stromych pochyłości w rejonie żlebu spod przełęczy, przy zejściach w trudnych warunkach zdarzają się tam pobłądzenia a także wypadki z powodu zalodzenia i śniegu.
Ale prawie każda tego typu ocena skażona jest subiektywizmem.
Swoją drogą dziwne pytanie zadajesz, bo po kolejnej analizie Twego pytania upewniłem się, że przez Krzyżne przeszedłeś wchodząc tam od strony Pańszczycy.
Sam zatem powinieneś sobie odpowiedzieć wiarogodnie, czyż nie ?

08-06-2012

Volo

Witam, chciałbym zapytać bardziej doświadczonych łazików od której strony podejście na Przełęcz Krzyżne jest trudniejsze, dzisiaj byliśmy na wycieczce okropnie długiej(niebieski szlak z Palenicy Białczańskiej później zielony w strone Gęsiej Szyji następnie czarnym, nie pamiętam dokąd dokładnie prowadził później żółty właśnie od 2 strony Przełęczy, Dolina 5 Stawów i powrót na parking;P) i chciałbym wiedzieć bo jest jako tako początkujący(kilka gór udało mi się już zdobyć) ale takiego podejścia jeszcze nie miałem, więc ponawiam pytanie, które z tych podejść jest trudniejsze, dzieki za odpowiedzi ; )