Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Hali Gąsienicowej na Świnicę (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

17-02-2013

grzelo

Dziekuje doroto-w!!Tak raczej ide w góry przey dobrej pogodzie.A tak to jaką trase polecasz na Świnice ?Na Rysy zamierzam od Słowacji wejść ale zajść do Polski.Pozdrawiam cie.

17-02-2013

dorota-w

Myślę Grzelo, że w dużym stopniu jesteś przygotowany.
Tzn. znasz swe możliwości kondycyjne, Giewont Cię nie wystraszył, czyli nie odczuwasz lęku wysokości. Rejon Świnicy to tereny b. ekspozycyjne.
Doświadczenie nauczyło Cię też chyba tego, że nie można się pchać na szczyt, przy niepewnej pogodzie, zwłaszcza koło południa.
Burza napotkana wysoko to chyba najgorsza letnia przygoda.

17-02-2013

grzelo

Witam mam pytanie zamierzeam w czasie wakacji wejść na Świnice i Rysy .Mam małe doświatczenie byłem tylko na Giewoncie Kasprowym Świnickiej Przełęczy i na Kozim Wierchu .Przeszłem Czerwone Wierchy.Czy takie wyprawy przygtowały mnie do wyprawy na Rysy i Świnice?Pozdrawiam

24-06-2012

asiaaska

byłam na Świnicy dzisiaj i na trasie z Zawratu jest jeszcze trochę śniegu, w dwóch miejscach trzeba było przejść spory kawałek po śniegu ale tragedii nie ma, a i jeden łańcuch był przykryty śniegiem i lodem. Pod szczytem i na samej Świnicy nie ma już śniegu. Pogoda była piękna, widoki jak zwykle zapierające dech :)

15-06-2012

Peter

Orientuje się ktoś jak wygląda obecnie sytuacja na Świnicy?
Jest jeszcze śnieg?