Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Hali Gąsienicowej na Świnicę (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

16-09-2011

olek

mam pytanie odnośnie zejścia z Świnickiej Przełęczy. Zamierzam wejść na nią przez Kasprowy(wariant 3 w opisie)ale nie podejmę próby wejścia na Świnicę. Chciałbym się dowiedzieć czy lepiej zejść z przełęczy czarnym szlakiem czy wrócić się do Przełęcz Liliowe i zejść zielonym?w Tatrach byłem w Dolinie 5 St(doliną Roztoki) oraz w dol. Kościeliskiej z której przeszedłem do dol. Chochołowskiej doliną Iwaniacką-obie trasy oceniam według swojej skali na 3/6. Bieszczady schodziłem już wzdłuż i wszerz ale to nie to samo.Czekam na odpowiedź.Dziękuję

12-09-2011

Skald   (skald@poczta.fm)

Byliśmy na Świnicy wczoraj (podejście z Hali Gąsienicowej czarnym szlakiem, zejście przez Liliowe). Odcinek ze Świnickiej Przełęczy na szczyt z pewnością wymaga pewnego górskiego obycia, dlatego bardzo trudno jest określić skalę trudności. Jeśli ktoś jest w Zakopanem po raz pierwszy i nigdy nie dotykał łańcucha na górskim szlaku, niech unika tego szlaku (jak i wielu, wielu innych jak ognia). Ale jeśli ktoś po górach chodzi, nie ma lęku wysokości, to podejście na Świnicę od Przełęczy Świnickiej może być dobrym pomysłem na rozpoczęcie przygody z "prawdziwymi" Tatrami Wysokimi. Szczerze mówiąc mi osobiście duuużo większe problemy sprawiały podejścia na takie szczyty jak Jarząbczy Wierch czy Krywań - pozbawione konieczności korzystania z łańcuchów (choć na Krywań łańcuchy by się w paru miejscach przydały), ale dłuugie, mozolne i jednostajne.

31-08-2011

karel   (karel1111@interia.pl)

Witam.w tym roku weszedłem na giewont i przeszedłem odcinek kopa-kasprowy,o i to całe moje doświadczenie z górami,marzy mi sie świnica i nie wiem czy z tak małym doświadzceniem mógłbym sie tam wybrac? czy wejście jest duzo trudniejsze niz na giewont?
Chciałbym wejść od strony Kasprowego przez Liliowe.Proszę o rady i z góry dziękuje:)

30-05-2011

ver.di   (verr.di@gmail.com)

Byłem w ubiegły piątek. Bardzo dobre warunki, choć na szlaku w kilku miejscach zalega śnieg, trzeba się w patrzeć w przód, aby dostrzec oznakowanie i wybrać odpowiedni kierunek przejścia przez owy śnieg, nie zawsze tam gdzie wiodą ślady jest dobrze iść :P Generalnie przy łańcuchach luz, dwa może zasypane, ale bezpiecznie idzie przejść ;) Powrót zdecydowanie nie przez Zawrat - zalega tam jeszcze pokrywa śniegu i lodu więc albo do Doliny Pięciu Stawów albo powrót tym samym szlakiem tudzież czarnym od przełęczy : ) Pozdrawiam!

25-05-2011

ZuzaF

hej, planuję za tydzień trasę - Kasprowy - Liliowe - Swinicka Przełęcz i zejście czarnym szlakiem do Murowańca, czy ktoś z Was wie jakie są tam obecnie warunki?