Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Hali Gąsienicowej na Świnicę (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

07-10-2011

Piotrek

Witam
mam takie pytanka;czy wejscie na Swinice od strony kasprowego jest mocno eksponowane?
łancuchy prowadzą az do szczytu?jak jest z ostatnim łąńcuchem gdzie trzeba wysoko podciagnać? i jeszcze przez jak długi czas towarzyszą nam łańcuchy?( czy jest ich bardzo duzo;) ? ) Z góry dziekuje i pozdawiam:)

27-09-2011

asia7110

Byłam na Świnicy 17 września ( w tym miesiącu)pogoda super,szlak od kasprowego jest naprawdę light,(pierwszy raz na łańcuchach),dużo chodze po Tatrach ale kulturalnie z 8 latkiem , w związku z tym bez szaleńst.Spokojnie polecam ,ale koniecznie w odpowiednim obuwiu bo sa stromizny i w adidaskach mozna złapać poślizg

21-09-2011

KrzysztoW

Wejście na Swinicę od strony Kasprowego (z niego właśnie rozpocząłem wycieczkę) jest dość łatwe i mało męczące a sprawcą tego są liczne łańcuchy. Być może gdyby było ich mniej trasa była by ciekawsza. Na górze sporo ludzi, no ale byłem na początku września i była ładna pogoda. Widok ze szczytu fantastyczny.

20-09-2011

Marcin

Wchodziłem na przełęcz czarnym szlakiem jakieś 2 tygodnie temu. Nie był on jakoś wyjątkowo trudny i niebezpieczny. Jednak nie polecał bym wędrówki nim podczas mokrej pogody. Prowadzi on zboczem po głazowisku i jest dosyć stromy. W przypadku nieciekawej pogody polecałbym jednak powrót na liliowe. Szlak zdecydowanie łatwiejszy

20-09-2011

Sigrun

@Olek
Jeśli planujesz iść od Kasprowego, sam będziesz mógł ocenić - przy zejściu z Beskidu w kierunku Przełęczy Liliowe będziesz miał faktycznie przedsmak tego, co czeka na początku czarnego szlaku. Jeśli takie momenty nie stanowią dla Ciebie problemu, to możesz próbować zejść ze Świnickiej. Jeśli ocenisz, że to trochę za dużo, wybierz bezpieczniejszy zielony - łatwy i przyjemny, tak samo zresztą jak duża część czarnego (z wyjątkiem początku). Oba szlaki są bardzo atrakcyjne widokowo, więc nic nie tracisz ;) Na pewno przydadzą Ci się dobre buty i dobra pogoda.