Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Hali Gąsienicowej na Świnicę (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

27-04-2012

Tomek

@Patryk, nie obraź się proszę, ale zdecydowanie odradzam jeżeli nie masz doświadczenia w posługiwaniu się sprzętem zimowym (raki i czekan). Leży tam ok 2 m śniegu. Wejście w rakach nie stanowi największego problemu, prawdziwą sztuką jest schodzenie, szczególnie przy zalodzonej trasie i braku doświadczenia.

16-04-2012

piotrek

nie za wcześnie na świnice? moze warto poczekac na lepsze warunki bez śniegu,lodu itp

11-04-2012

Patryk

Hej!
Mam zamiar wybrać się na Świnicę końcem kwietnia ok 27-28. Chciałbym zapytać czy ktoś z państwa wybrał się na szczyt w tym czasie? Jakieś wskazówki?

(Jeśli ktoś ma pytanie o moje przygotowanie i doświadczenie to uspokajam że chodzę po górach parę lat - złaziłem prawie całe Bieszczady,rok temu podczas pobytu w Zakopcu udało mi się wyjść na Giewont a stamtąd czerwonym szlakiem Na Kope i Kasprowy Wierch. Na drugi dzień Moskie Oko i Dolina 5 Stawów. Z tym że pierwszy raz wychodzę na tak wysoką górę).

19-03-2012

Anonim 2

Myślę, że inna odmiana wariantu/ów typu pośredniego na Świnicę, opisanych poniżej, wiedzie od strony: Kasprowy, Liliowe, Żleb Świnicki - Świnica-Zawrat/górą/ aż do Koziej Przełęczy i z niej zejście do Gąsienicowej - znacznie łatwiejsze niż schodzenie Zawratem /w tłoku/ i tylko niewiele dłuższe.
Taki był mój pierwszy kontakt ze Świnicą przed laty, wówczas
z nieletnimi córkami.

15-03-2012

Wacław

W opisie autorskim Mario jest uwaga, że trasa nie uchodzi za zbyt trudną. Nic tu dodać.
Zwłaszcza ten wariant: Świnicka przełęcz - Świnica i z powrotem.
Najtrudniejjsza trasa, bo kumulacja łańcuchów na dwu odcinkach - gdy od Gąsienicowej wejdziesz Zawratem na Świnicę.
Wariant pośredni dwukierunkowy: Od Dol. 5 Stawów lub do niej ...ze Świnicy.
Wszystkie warianty dla sprawnych ludzi, niewrażliwych na lęk wysokości, zwłaszcza wtedy, gdy już mają jakieś doświadczenia tatrzańskie.
To co może ciążyć, to nadmiar turystów na trasie w sezonie...