Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Hali Gąsienicowej na Świnicę (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

17-04-2011

Piotr

Ja byłem na Świnicyy dwa lata temu. Trasa początkowa bez najmniejszych problemów. Wiedzie ona po kamiennych schodach pod górę. Po 20 minutach pojawiaj się pierwsze łańcuchy. Pierwsza część wędrówki nie przedstawia tak wspaniałych widoków jak druga z której widać Dolinę Piciu Stawów Polskich i wiele tatrzańskich szczytów. Później szlak staje się coraz bardziej stromy. Kiedy ja wchodziłem na szczyt na szlak wdarł się jakiś strumyk i było bardzo ślisko. Ostatnie podejcie może sprawić jakieś trudności, gdyż jest to ścianka i bardzo trudno złapać się łańcuch, który przywieszony jest bardzo wysoko. Zaraz potem jesteśmy już na szczycie i możemy podziwiać genialne widoki. Wierzchołek jest dość duży. Nie ma raczej problemów, aby sobie na nim usiąść czy porobić kilka zdjęć. W tym roku mam zamiar wejść na Granaty, a może nawet na Kozi Wierch Żlebem Kulczyńskiego. Powodzenia !

03-04-2011

Siwy

Hajzer mlody nie jest a chodzi :-) Wszystko zalezy od kondycji i panujacych warunkow oraz odpowiediego ubioru. Nie jest to trasa na pierwsza wycieczke w gory. Lepiej na aklimatyzacje wybrac sie np. na Kopieniec trasa Kuznice, Kopieniec, powrot przez Nosal. Zobaczyc, czy to skrajnie wyczerpujaca wycieczka, czy mamy jeszcze mnostwo sil. Jesli mamy to mozna probowac trudniejszze trasy.

15-03-2011

yoda

osoba po 50-ce ma sens tam wchodzić????

16-02-2011

Kajtek

Prześliczny szlak tatrzański ...wielokrotnie tam byłem średnie trudności według mnie choć nie należy lekceważyć ..wspaniale jest na szczycie rozległy wierzchołek jak na tatrzańskie warunki można podziwiać ,medytować i kontemplować.....
Polecam

14-10-2010

Mati

Mam pytanko. mam 10 lat a rodzice 46 i 49 za rok chce się wybrać na świnice byłem m in. na giewoncie.