Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Z Hali Gąsienicowej na Świnicę (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

21-09-2010

Przemek B

Szczyt po prostu świetny. My szliśmy z żoną przez Kasprowy. Były obawy, gdyż wiatr wiał taki że myslałem że mi ją zabierze zna słowacką stronę :-) Ale droga warta szczytu. Fajnie się robi gdy się zaczną łańcuchy, dla osób nie wprawionych - może być kłopot. Ale jak się ktoś nie boi wysokości, żaden problem. Warto iść w grupie, gdyż podejście po łańcuchach na sam szczyt jest dość stromę, i czasem może zabraknąć ręki i czasem warto mieć kogoś do pomocy. Sam osobiście "podpychałem" pod górkę dziewczynę. Ja mając 190cm bez problemu sięgałem. Ale po wejściu na szczyt - SUPER. Widok na Tatry Wysokie, Dolinę 5 Stawów - przepiękny. Jednak nie wracaliśmy przez Zawrat gdyż pogoda się psuła.Ale następnym razem Zawrat się zwiedzi i zejdzie na Doline 5 Stawów. POLECAM

13-08-2010

Shin

Trasa rzeczywiście prześliczna, zwłaszcza przy początkowym podejściu pod Przełęcz Świnicką, skąd można podziwiać całą Halę Gąsienicową. Niestety na samą Świnicę nie dotarłam ze względu na pogodę, zmuszona byłam zawrócić przed łańcuchami prowadzącymi na sam szczyt. To dopiero moje początki więc nie chciałam ryzykować, ale mam nadzieję że następnym razem trafię na odpowiednią pogodę.

14-07-2010

dulli

@kazik - lazik
Jeśli byłeś na szlaku z łańcuchami i nie masz lęku wysokości możesz wchodzić przez Zawrat i zejść na Przełęcz Świnicką. Jak nie masz doświadczenia spróbuj wejść od Świnickiej Przełęczy i zejść tym samym szlakiem - ale radziłbym, żebyś szedł tam pierwszy raz z kimś obytym z żelastwem.

@Kinga
Można zejść ze szczytu eksponowanym szlakiem na Zawrat, a stamtąd łatwym do DPS

13-07-2010

kazik-lazik

mam pytanie zwiazane ze Swinica.Dowiedzialem sie,ze od Przeleczy
Swinickiej na szczyt wiedzie najlatwiejsza droga.Moje pytanie dotyczy zejscia,czy latwiej jest schodzic ta sama droga czy wybrac zejscie przez
Zawrat.Bardzo prosze o informacje na ten temat,jezeli ktos moze jej
udzielic.Nie jestem "orlem"ale troszke chodzilem po pagorkach.Dziekuje
za pomoc.

08-06-2010

Kinga

Witam, chciałam się zapytać o dalszą drogę. Jeśli chciałabym zejść do doliny pięciu stawów, czy jest taka możliwość?i którędy?przez Zawrat?