Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Na Grzesia, Rakoń i Wołowiec z Doliny Chochołowskiej (Tatry Polskie :: Tatry Zachodnie)

01-07-2011

<Anonim>

Oczywiście czas od 15.00 do 20.30 liczony jest z zejściem do Doliny Chochołowskiej.

Schodziliśmy szlakiem zielonym z przełączki między Rakoniem a Wołowcem tzw Doliną Wyżnią Chochołowską

01-07-2011

<Anonim>

Szlak ten zrobiliśmy w czerwcowy tydzień z długim weekendem. Zdecydowaliśmy się wyjść na szlak ok 15-tej bo dopiero o tej godzinie przestało ulewnie padać i wyszło słońce :)
Do schroniska na Polanie Chochołowskiej doszliśmy na butach od przystanku wcześniej opisywanego traktorka (podjazd traktorkiem skraca nudne dreptanie polaną ale traktorek nie podjeżdza pod samo schronisko - zostaje kilka kilometrów do przejścia, ewentualnie można na trasie polany wypożyczyć rowery).
Trasa ta zabrała nam z delektowaniem się widokami na Wołowcu czas od 15.00 do 20.30 /długi dzień w czerwcu/.
Szlak prosty (ale nie najkrótszy bo trzeba jeszcze zejść:)) i podczas ładnej pogody widokowy. Na grani szczególnie na Rakoniu wiało strasznie (na Wołowcu sie uspokoiło i wyszło piękne słońce)
Piekny widok na Rohacze i dolinę po słowackiej stronie no i bardzo mało ludzi.
Na 100% warty przejścia - właśnie w dzień gdy w Wysokie Tatry niepewnie jest iść.

16-06-2011

aleksandraphl

Prosze o skasowanie poprzedniego komentarza, odpowiedz znalazlam w nowo nabyty przewodniku po Tatrach autorstwa Nyki.
Za to mam inne pytanie, poczatek Doliny Chocholowskiej chcialabym pokonac na rowerze, ale nigdzie nie moge znalezc informacji na temat tego ile taka przyjemnosc kosztuje i najwazniejsze od ktorej godziny mozna wypozyczyc rowery. Planuje byc na szlaku wczesnym rankiem, a wiem ze traktor startuje dopiero od 9.

11-06-2011

aleksandraphl

A ten Rakon skad kursuje, jak czesto i ile taki kurs kosztuje?

09-06-2011

gosiula

Coś koło 10 godzin trzeba liczyć. Może być 8,jeśli skorzystasz z przejazdu na Polanę Huciska ,,Rakoniem"-znaczy traktorkiem :)
Wg. mnie -warto,bo trasa jest daleka. Zaoszczędzony czas lepiej poświecić na delektowanie się cudnymi widokami, bo one towarzyszą nam cały czas.To naprawdę przepiękna trasa. Polecam:)