Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Do Doliny Pięciu Stawów z Palenicy Białczańskiej (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

03-12-2009

Przemek

Witam kolego. Podejście jest strome, ale to czarnym szlakiem, zielonym, czyli przez Siklawę jest dużo łatwiejsze. Zaliczyłem obie trasy i muszę powiedzieć że podejście czarnym szlakiem jest dobre dla osób które chcą tylko "odwalić" wejście. Jeżeli chcesz zobaczyć coś pooglądać, (Siklawa jest SUPER) to tylko i wyłącznie zielony szlak, dodatkowo trochę łatwieszy, ale i tak stromy. Choć trudność sprawiają w zasadzie tylko olbrzymie płaskie skały MOKRE przy Siklawie, więc trzeba uważać. Ale polecam Zieloną trasę, chodzą tam rodziny z dziećmi, starsi państwo, także dacie radę a przy tym nacieszycie oczy!!!!

22-10-2009

Duda

Miałam okazję podziwiać już tatrzańskie krajobrazy z Giewontu, Sarniej Skały czy pięknej Polany Stoły. W przyszłe lato ponownie wybieram się w Tatry z rodziną. Nie szukam w Tatrach ekstremalnych przeżyć, tym bardziej latem, kiedy są tłumy i ludzie depczą po piętach, a poza tym traktuję te wyjazdy bardziej rekreacyjnie niż wyczynowo. Mam więc pytanie. Czy to podejście przy Siklawie można gdzieś w necie zobaczyć na zdjęciu. Zdjęć pięknych z Siklawą jest duzo, ale nie widzę na nich tego podejścia. Też chciałabym dotrzeć do D5SP tym szlakiem, ale trochę przestraszyły mnie komentarze, że jest to strome podejście.

15-09-2009

Kamil

Trasa bardzo ciekawa i godna polecenia :) Sama Dolina Pięciu Stawów Polskich to jeden z najbardziej urokliwych zakątków w Tatrach :)

A co do lęku wysokości to nie ma co sobie go wmawiać, większość ludzi sama się negatywnie nakręca... Przepaść na wszystkich robi wrażenie(dzięki temu zwiększa się koncentracja ;), to kwestia przyzwyczajenia, w przepaścistych miejscach trzeba zachować spokój i wykonywać przemyślane pewne ruchy. Strach paraliżuje i powoduje fałszywe ruchy, które mogą być przyczyną wypadków, dlatego też jak już się idzie w eksponowane miejsce to lepiej nie wmawiać sobie żadnego lęku wysokości.

29-07-2009

Monia

Ja wchodziłam do pięciu stawów wzdłuż Siklawy i moim zdaniem to najlepszy wariant. Trudności żadnych nie ma, szlak jest pochyły, ale wejść można bez problemu. Dla osób, które mają jakiekolwiek obawy albo lęk wysokości polecam podchodzić pod górę twarzą do trudności, bo schodząc w dół przepaść może przerażać.

27-07-2009

<Anonim>

A ja mam pytanie, który wariant wybrać 1 czy 2 (który jest ciekawszy) ????