Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Do Doliny Pięciu Stawów z Palenicy Białczańskiej (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

14-08-2012

Wacław

no cóż, nie po raz pierwszy, tym razem zauroczony wspomnieniem Siklawy, napisałem ...wzdłóż... przepraszam, wh

13-08-2012

Wacław

do Wandy:
myślę, że w Waszym przypadku łatwiejsze wejście na próg D5SP będzie zielonym szlakiem, wzdłóż Siklawy, nieco dłuższym niż odcinek czarnym, za to mniej stromym i z lepszymi widokami.
Za to zejście spod schroniska - czarnym. Ten odcineczek jest gorzej wyłożony kamieniami udającymi stopnie, niż zielony, po deszczach mogą się zdarzyć śliskie, błotniste miejsca. Jest dlatego chyba trochę trudniejszy od wspomnianego wejścia nad Czarny Staw pod Rysami.
Dacie radę, gdybyście uznali, że z Waszą kondycją nie jest źle, zaryzykujcie przejście przez Świstówkę Roztocką do Morskiego Oka.
Życzę dobrej pogody.

12-08-2012

Wanda

Proszę o radę. Wybieramy się z mężem we wrześniu w góry. Jesteśmy w wieku ok. 60-tki, ale sprawni jak na swój wiek. Przed laty chodziliśmy trochę po górach (Kościelec, Świnica, Giewont itd.). Ostatni raz byliśmy kilka lat temu, ale były to wędrówki do Doliny Gąsienicowej, Morskiego Oka, Dolinki za Mnichem, czarny Staw pod Rysami. Tym razem mamy zamiar odwiedzić Dolinę Pięciu Stawów Polskich. W związku z tym, że pewnie kondycja już nie taka, pproszę doradźcie, który ze szlaków jest najłatwiejszy, myślę, że przez Dolinę Roztoki, ale czy w końcowej fazie iść czarnym szlakiem czy zielonym obok Siklawy. Byliśmy tam już kiedyś ale nie pamiętam dokładnie.
Czy ten odcinek czarnym szlakiem jest bardzo stromy? Czy podobny do wejścia nad Czarny Staw? Z góry dziękuję.

25-04-2012

Łukasz

wybieramy się na 5 w majówkę. Podobno aktualnie jest tam ponad metr śniegu. Czy ta trasa będzie bezpieczna do przejścia za tydzień?

22-04-2012

Myszka

Byłam na początku września, więc nie było tak źle. Na szlaku czarnym było troszkę śniegu, ale spokojnie dało się wejść. Niestety zaczęło lać i gdy schodziliśmy szlakiem zielonym (obok Wodospadu Siklawa) to było bardzo ślisko :(
Z Doliny Pięciu Stawów Polskich do Morskiego Oka można się wybrać przez Świstówkę
http://www.zakopaneforum.pl/ polecam tą stronę, można się wielu ciekawych rzeczy z niej dowiedzieć, m.in. jak jest obecnie na konkretnym szlaku, którym szlakiem łatwiej się idzie itd. itp.