Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Do Doliny Pięciu Stawów z Palenicy Białczańskiej (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

19-04-2012

Kasia

Wybieram się w tą trasę między 2.09 a 3.10. zastanawiam się czy w tym terminie to jest w miare bezpieczne ?? chodzi mi o oblodzenia itd które mogą nie sprzyjać w wędrówce . Proszę o pomoc !! aa i jak dość z doliny 5 stawów nad morskie oko ??

07-04-2012

dorota-w

W odpowiedi na 2 ostatnie posty - Myszki i Mario.
Śnieg tam może poleżeć nawet do końca czerwca, jeśli coś dopada - zwłaszcza na czarnym szlaku do schr. w "5". /Północne zbocze/.
/Tuż przed Wielkanocą, po załamaniu pogody i śnieżycy, ratownik musiał pomagać idącym do schroniska !!!/.
Wchodząc tym szlakiem w początkach maja - raki nie będą niezbędne. Mogą się przydać, gdybyście zechcieli wejść obok Siklawy, gdzie bardziej niebezpiecznie.
Oba szlaki wymagają wówczas o wiele większego wysiłku /i czasu/, niż latem przy dobrych warunkach.
Odcinek szlaku niebieskiego przez Świstówkę rokrocznie zamykany na okres zimy czyli do 1 czerwca, komunikat na stronie tpn.pl

28-03-2012

Mario

Witam, mam podobne pytanie jak Myszka, jakie warunki mogą być na szlaku do schroniska w Dolinie Pięciu Stawów i czy mozna bezpiecznie zejsc do Morskiego Oka na początku maja (6-7)? Duzo bedzie jeszcze sniegu? trzeba raki, jakis specjalny sprzet?

13-03-2012

Myszka

Witam,
mam pytanko jak wygląda szlak z Palenicy na Dol 5 Stawów. Mam na myśli ilość śniegu. Byłam w tamtym roku na początku kwietnia i ok pół godzinki po minięciu Wodogrzmotów Mickiewicza odpuściliśmy sobie trasę. Wybieram się teraz na początku maja i nie wiem, czy próbować swoich sił.
Do zobaczenia na szlaku :)

30-01-2012

dorota-w

Warto też wiedzieć, że jest to odcinek zimą b. uciążliwy w wejściu a w złych warunkach i mylny, toteż TPN oznacza go wysokimi tyczkami. Śniegu potrafi nieraz napadać tyle, że przykrywają kosówki - ponad 2 m.
W czasie alarmu lawinowego /od III stopnia wzwyż/, schronisko może być przejściowo odcięte "od świata" a trasa zagrożona lawinami.