Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Do Doliny Pięciu Stawów z Palenicy Białczańskiej (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

27-03-2009

wacław

Podzielam opinię "misia" co do piękna D5SP, ale wraz z D.Roztoki. To mój nr. 1. Na ogół wszystkich uroków się nie dostrzega, bo są dyskretnie ukryte, ale jak się pogłówkuje? Można wstąpić do schroniska w Starej Roztoce, także podglądnąć wszystkie kaskady Wodogrzmotów. Idąc Roztoką do D5SP z zamiarem zejścia tą samą trasą, warto zrobić pętlę: zielonym do końca wzdłuż Siklawy, w lewo niebieskim do schroniska i zejść czarnym znów do Roztoki. Stromizna tego ostatniego odcinka jest zbliżona do wejścia na próg Cz. Stawu pod Rysami. Taki kierunek marszu to lepszy wariant niż odwrotny w normalnych warunkach. Ja miałem pecha, bo mnie mgiełka i rozbryzgi Siklawy nie zmoczyły, ale częściej, zwłaszcza na pochyłych płytach szlaku zdarza się zalodzenie lub wilgoć z roztopów, stąd ślisko. Wejście wzdłuż Siklawy jest w miarę łagodne, żadnego problemu nie powinny mieć osoby z umiarkowanym lękiem wysokości. Szum Siklawy, który zanika na progu W.Stawu jest ponownie słyszalny, gdy nie ma wiatru, ale spod prz. Krzyżne.

20-03-2009

aga

Czy trudne jest podejście przy wodospadzie? Czy jest bardzo strome i czy jest ślisko od rozpryskujących się kropelek wody. Mam trochę lęk wysokości, ale bardzo chciałabym zobaczyć Dolinę Pięciu Stawów. Wchodziłam już nad Czarny Staw, czy trudności będą podobne?

09-02-2009

Karola

Siklawa zawsze wywołuje u mnie wielki podziw dla piękna natury... hałas spadającej wody... a u góry momentalnie cisza i wspaniała dolina pięciu stawów

14-01-2009

misiu

Też byłem tej jesieni na d Siklawą, dobrze, że wchodziliśmy a nie schodziliśmy tem szlakiem - ci co schodzili po oblodzonym szlaku mieli dużo trudniej, ale wodospad przepiękny. A sama Dolina Pięciu Stawów jest moim zdaniem najpiękniejsza doliną w Tatrach (przebija nawet Gąsienicową i Kościeliską).

30-11-2008

Marcin

potwierdzam, przy oblodzeniu na podejściu pod siklawe o wypadek naprawde nie trudno. Byłem z bratem tej jesieni i jezdziliśmy jak na łyżwach. W schronisku mają dobą szarlotke i góralską herbatke:D obsługa też całkiem całkiem:D