Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Do Doliny Pięciu Stawów z Palenicy Białczańskiej (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

16-02-2011

Aga

Przepiękny szlak!Kocham góry i zarażam tą pasją mojego syna.Mój kochany 10-latek razem ze mną i mężem pokonywał ten szlak.Jest zauroczony tym miejscem.

19-10-2010

Elza

Kilka dni temu szłam do Doliny 5 Stawów wariantem nr 2. Widoki piekne, trasa początkowo łatwa, jednakże w końcowej fazie o wiele trudniejsza, szczególnie na oblodzonych skałach i kamieniach w okolicach wodospadu trzeba bardzo uważać. W momencie występowania przymrozków odradzam pokonywanie tej trasy mało wprawionym turystom, choc w lecie nie powinno byc zadnych utrudnien

30-08-2010

Monika, lat 25

W sierpniu wybrałyśmy się z kuzynką do Doliny Pięciu Stawów, szłyśmy zielonym szlakiem do końca. Szlak,okazał się ciężki dla kogoś, kto nie chodzi po górach. Od Wod. Mick. szłyśmy jakieś 3,5h! (spokojnym tempem, z przerwami). Szlak na początku wiedzie przez las, często pod górę także dobra kondycja napewno się przyda.Potem już są piękne widoki Tatr i idzie się w górę po kamieniach. Najgorszy odcinek jest przy Wielkiej Siklawie,gdzie trzeba się wspiąć po skałach, które często są mokre. Szlak nie jest łatwy, często pod górę i jest niebezpiecznie.
Znad Doliny Pięciu Stawów szłyśmy niebieskim szlakiem nad Morskie Oko. Wchodziło się łatwiej,ale było strasznie wysoko!!!Ten pierwszy zielony szlak widziałyśmy daleko w dole!!! Trzeba się najpierw wdrapać wysoko na Świstową Czubę, żeby zejść potem nad Morskie Oko.

16-08-2010

Krzysiek

Dolina Roztoki i Dolina Pięciu Stawów to według mnie jedne z najcudowniejszych miejsc w naszych Tatrach. Jeżeli ktoś się waha czy iść do Morskiego Oka, czy właśnie do "Piątki" to zdecydowanie niech idzie w górę. Szlak jest owszem długi, ale stromiej jest tylko trochę za Wodogrzmotami i potem przy Siklawie. Tak to naprawdę przyjemna trasa.

03-08-2010

Emily94

Byłam wczoraj w Dolinie Pięciu Stawów. Tam jest przepięknie, ttylko trasa strasznie męczącą szczególnie doliną roztki przez wodospad siklawy. Naprawdę jest to trasa dla wytrzymałych. Od woodpsoadu siklawa tam dalej do góry gdzie sa glazy na pewnym kawalku to szłam na czworakach.
Naprawdę warto tam iść, dla wspaniałych widoków Koziego WEierchu, Zawpratu, Orlej Perci. Dla trochę slabszych polecam trasę przez Morskie Oko i Szpiglasową Przelecz. Ten zielony szlak nie jest dla dzieckqa 5-letniego. Ledwo doszłam do Siklawy, ale długo odpoczęłam bo chyba 340 min. i jakoś doszlam do D5STP. Jestem z siebie dumna.
Chodzę już po górach 7 lat i to dla mnie był wyczyn, ekstremalny.