Serwis www.tatry.info.pl używa plików cookie
Korzystanie z witryny oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookie na swoim urządzeniu (dysku) w zależności od konfiguracji Twojej przeglądarki internetowej.

Forum - Komentarze do szlaków

Dyskusja na temat szlaku

Do Doliny Pięciu Stawów z Palenicy Białczańskiej (Tatry Polskie :: Tatry Wysokie)

29-01-2012

Kuba

Polecam iść w rakach, trzeba pamiętać że czarny szlak ma wariant zimowy.

11-01-2012

bociek

witam
mam zamiar w lutym wybrać się na 5 stawów, i moje pytanie jak wyglada podejscie ostatnim odcinkiem czarnym?? czy trzeba miec raki czy da radę bez??

17-11-2011

Kangbaczen

13.11 wybralismy sie we dwoje na Kozi przez Piatke tam war. 2,powrot war 1.Pogoda piekna,w 3/4 drogi drobne oblodzenia,tuz przed odbiciem szl. czarnego w gore.W okolicy Siklawy kilka sliskich kamieni.Droga powrotna czarnym szl. lepsza,lekkie oblodzenie drogi idacej w poprzek zbocza Nizniej Kopy,odcinek stromy bez oblodzen. Ilosc lodu na obu podejsciach na tyle mala, ze nie warto wyciagac rakow z plecaka :-). Samo podejscie pod Kozi z Piatki bez jakichkolwiek oblodzen. Podejscie do Piatki zajelo 2:45 w gore i 2:20 w dol (trasa powrotna od 16:20 po ciemku z czolowkami),cala wycieczka 8:30 (wliczajac w to ok 2h przerw-mostek, kozi, schronisko),wyjsice i powrot do Palenicy Bialczanskiej. Przy podejsciu po drodze prawie nikogo, przy zejsciu troche ludzi z czolowkami, wiecej osob preferuje Tatry noca ;-). Polecam przejscie war 2 gora i war 1 dol, bo podejscie przy wodospadzie bardziej sliskie/oblodzone – troche osob probowalo tam schodzic i slabo to szlo.

26-10-2011

Bartek

Szedłem dziś tj. 26.10.2011 od Wodogrzmotów przez Dolinę Roztoki do Doliny Pięciu Stawów i dalej do Morskiego Oka. Nie spotkałem przez całą drogę żywej duszy. Zdecydowanie podejście przy wodospadzie od momentu kiedy w lewo odbija czarny szlak jest cięższe - całkowicie zasypane śniegiem i miejscami mocno oblodzone. Polecam uważnie stąpać i ciepło się ubrać. Cholernie dziś wiało :)

11-10-2011

Fizjoteam

Hej,
W sobotę 8.10 wybraliśmy się ze znajomymi z Palenicy do doliny 5 stawów potem do Morskiego Oka. Na szlaku jest sporo śniegu więc jeśli się wybieracie nie zapomnijcie ciepło się ubrać i oczywiście wcześnie rano wyruszyć ok 19.00 zapada całkowita ciemność.
Widoki zapierają dech w piersi:)
Pozdrawiam